Jesteś naszym 4639462 gościem

Galeria zdjęć:

Muzyczny oddech lata w Parku Chopina.   2020-07-08

Muzyczny oddech lata w Parku Chopina.

Wyjątkowy koncert odbył się w Parku Chopina. Po raz pierwszy w takiej scenerii, w otoczeniu pięknych róż i śpiewu ptaków. Po długiej przerwie w koncertach - wszyscy wiemy z jakiego powodu, publiczność była bardzo spragniona pozytywnych emocji, muzyki i wrażeń. "Muzyczny oddech lata" - tak zatytułowany koncert rozpoczął cykl wydarzeń artystycznych "Klasyczne Wtorki" , zorganizowanych przez Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach. Park Chopina rozbrzmiewał pięknymi dźwiękami i owacjami zadowolonej publiczności. Na letniej scenie wystąpili: Magdalena Witczak - sopran, profesor Akademii Sztuki w Szczecinie, Kamila Kuźma i Karolina Kuźma. Przy fortepianie akompaniowała Olga Bilas.
W wykonaniu artystów usłyszeliśmy piękne, najbardziej znane arie i duety, takie jak Czardasz Silvy z operetki „Księżniczka Czardasza”, "Kto me usta całuje, ten śni" F. Lehara, aria Giuditty z operetki „Giuditta”, Pieśń o Wilii z operetki „Wesoła wdówka”, "Miłość to niebo na ziemi" F. Lehara. W programie były także utwory polskich kompozytorów Stanisława Moniuszki i Feliksa Nowowiejskiego.

Zapraszamy Państwa na kolejne wydarzenia, organizowane przez Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach.

                 
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


> ”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposa&zdotenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na u&zdotytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”

Polityka prywatności   © 2004-2023 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski