Jesteś naszym 5269016 gościem

Galeria zdjęć:

"Klasyczne Wtorki" 21.07.2020 r.  2020-07-22

Piękno muzyki w Parku Chopina -Klasyczne Wtorki

We wtorek 21 lipca odbył się kolejny koncert w Parku Chopina. Tuż przy popiersiu naszego rodaka, wielkiego kompozytora Fryderyka Chopina szczególnie nastrojowo zabrzmiały jego wspaniałe pieśni: Życzenie, Śliczny chłopiec.
Wystąpili: Julita Jabłonowska, Aleksandra Grzelak, Joanna Sinkiewicz przy akompaniamencie Michała Landowskiego. Cieszymy się, że zaszczycili nas swoją obecnością te młode talenty
i mogliśmy się delektować pięknem muzyki ...Parę słów o naszych artystach:

Michał Landowski - pianista, kameralista. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuki
w Szczecinie, obecnie pracuje na Wydziale Wokalnym macierzystej uczelni. Jest laureatem konkursów pianistycznych w Austrii i we Włoszech. Występował na festiwalach w kraju i za granicą. W swoim dorobku posiada trzy płyty z kameralną twórczością wokalną.
Julita Jabłonowska – sopranistka, tegoroczna absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie
w klasie dr hab. Katarzyny Dondalskiej i mgr Tomasza Krzysicy. Uczestniczyła w wielu Kursach Mistrzowskich, prowadzonych przez m. in. Iwonę Sobotkę, Izabelę Kłosińską, Ewę Podleś, Stefanię Toczyską. Debiutowała w partii Panny Ewy w operze "Hrabina" St. Moniuszki. Wcieliła się również w postać Malutkiej Dziewczynki podczas prapremiery opery "Król Łokietek czyli Wiśliczanki" Józefa Elsnera w filharmonii koszalińskiej. Laureatka 3-go miejsca podczas I Wydziałowego Konkursu Wokalnego im. St. Moniuszki organizowanego przez Akademie Sztuki w Szczecinie oraz 3-go miejsca podczas Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Mławie.
Aleksandra Grzelak – sopranistka, absolwentka AM im. I.J. Paderewskiego na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i muzyki kościelnej. Współpracuję z chórami jako emisjonista głosu, związana ze Stowarzyszeniem Młodzieży Polonijnej, gdzie prowadzi letnie kursy i Letnią Akademią Języka Polskiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza
w Poznaniu.
Joanna Sinkiewicz – sopranistka, studentka 1 roku Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie dr hab. Katarzyny Dondalskiej. Śpiewała podczas Gali Rozdania Fryderyków w 2018 i 2019 roku, występowała na deskach sceny opolskiej podczas Koncertu Premier w Opolu 2018, brała udział w Top of the top Festival w Sopocie 2019 w Operze Leśnej, zagrała koncert
w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Występowała
w duetach z osobami takimi jak: Kasia Kowalska, Łukasz Rostkowski, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Natalia Nykiel, Pianohooligan czyli Piotr Orzechowski. W 2019 roku reprezentowała Polskę podczas konkursu Eurowizji w Tel Avivie.

Artyści wykonali najpiękniejsze arie z oper, operetek i musicali. Warto dodać, iż koncerty
w Parku dodają Międzyzdrojom szczególnego letniego uroku . To otoczenie przyrody sprawia, że odkrywamy sztukę na nowo. Oklaski i bis - wielkie brawa dla naszych artystów!


Zapraszamy na kolejne wydarzenia, organizowane przez Międzynarodowy Dom Kultury.

                                                                                         
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski