Jesteś naszym 2917910 gościem

Galeria zdjęć:

"Spotkanie z Gwiazdą" - Wojciech Wysocki 20.08.2020 r.  2020-08-21

W czwartek 20 sierpnia 2020 r. o godzinie 18:00 w Międzynarodowym Domu Kultury odbyło się „Spotkanie z Gwiazdą”. Wojciech Wysocki zaprezentował monodram poetycki „Życiorys” na podstawie tekstów Zbigniewa Herberta z muzyką na żywo Piotra Kajetana Matczuka.
Wojciech Wysocki, oprócz pracy scenicznej w teatrach dramatycznych, komediowych i w radiu, jest popularnym aktorem telewizyjnym i filmowym, szczególnie lubiany dzięki serialowi „Ranczo”, w którym wcielił się w postać doktora Wezóła. Jako miłośnik, znawca i propagator poezji, jest również twórcą, scenarzystą, reżyserem i wykonawcą monodramu „Życiorys”. Monodram stanowi prezentację starannie wybranych, połączonych przez artystę w sceniczną całość utworów Zbigniewa Herberta, które zostały tak dobrane by stworzyć i opowiedzieć o życiu człowieka od narodzin aż do śmierci.
W sposób bardzo charakterystyczny dla twórczości Zbigniewa Herberta, monodram „Życiorys” łączy rozmaite, uniwersalne problemy oraz pytania egzystencjalne z drobnymi, metaforycznie i alegorycznie wyrażanymi obserwacjami i opowiastkami o życiu godziwym i niegodziwym, o ludziach, zwierzętach oraz
o otaczających nas przedmiotach.
Monodram został wykonany z muzyką na żywo w kompozycjach Piotra Kajetana Matczuka.
Piotr Kajetan Matczuk pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Absolwent Studium muzycznego w klasie fortepianu Elżbiety Lickiewicz oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Doktorant w Instytucie Literatury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Akompaniuje w Teatrze Ateneum, m.in. kierownik muzyczny zespołu Krzysztofa Tyńca, autor muzyki do monodramu „Życiorys”. Wykonał muzykę oraz wystąpił w filmie dokumentalnym pt. „Bard” w reż. Katarzyny Kościelak (prod. TVP2), pojawił się też w filmie „Wałęsa” w reż. Andrzeja Wajdy jako jeden ze strajkujących stoczniowców. Za pracę artystyczną został wyróżniony przez Prezydenta i Radę Miasta Ełk – statuetką Biała Lilia 2009, oraz przez Burmistrza i Radę Miasta Kościerzyna – statuetką Angelus 2010 – za osiągnięcia artystyczne i pracę z młodzieżą.
Po wykonaniu monodramu Wojciech Wysocki opowiadał publiczności o swojej przygodzie z aktorstwem, filmach oraz przytaczał wiele wspomnień z planów filmowych. Wspomniał również o 22. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach w 2017 r., podczas którego odcisnął swoją dłoń.

                                                                               
Polityka prywatności   © 2004-2020 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski