Jesteś naszym 2917986 gościem

Galeria zdjęć:

Klasyczne wtorki w Parku Chopina 25.08.2020 r.  2020-08-26

Letni koncert w Parku Chopina - Klasyczne Wtorki


Kolejny koncert w Parku Chopina za nami...W ostatni wtorek sierpnia mieliśmy zaszczyt wysłuchać wspaniałych pieśni, arii i romansów w wykonaniu Aleksandry Przybyły, Filipa Bańkowskiego przy akompaniamencie Rafała Urbanka. W programie były utwory S. Rachmaninowa, R. Gliera, F. Chopina, M. Karłowicza, F. Lehara. Przedstawiamy sylwetki naszych artystów:
Aleksandra Przybyła - studentka Akademii Sztuki w Szczecinie. W lipcu 2020 roku ukończyła z wyróżnieniem studia licencjacie na Wydziale Wokalistyki w klasie śpiewu solowego dr Barbary Żarnowieckiej. Jest również tegoroczną dyplomantką studiów magisterskich na Wydziale Edukacji Muzycznej, specjalność dyrygentura chóralna, w klasie dyrygowania dr hab. Barbary Halec. Od 2018 roku pracuje jako instruktor wokalny w Vocal Academy Edyty Turowskiej w Szczecinie oraz w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Jest dyrygentką Chóru Kameralnego Postscriptum, z którym koncertuje i bierze udział w konkursach i festiwalach. Od 2016 roku uczestniczy w warsztatach jazzowych Cho-jazz w Chodzieży, gdzie pracuje pod okiem Krystyny Prońko i Doroty Miśkiewicz.

Filip Mateusz Bańkowski muzyką pasjonuje się od dzieciństwa. Od 2013 roku śpiewał w Chórze Kameralnym ZUT w Szczecinie z którym brał udział w licznych koncertach w kraju i za granicą. Obecnie student II roku Magisterskiego Wydziału Edukacji Muzycznej w klasie dyrygentury prof. Ryszarda Handke oraz II roku Licencjackiego Wydziału Wokalistyki w klasie śpiewu mgr Beaty Dunin-Wąsowicz w Kolegium Sztuk Muzycznych Akademii Sztuki w Szczecinie. Brał udział w II Konkursie Wokalnym im. Carla Loewe w Szczecinie, mistrzowskich kursach wokalnych prowadzonych przez prof. Ulricha Messthalera z Akademii Muzyki Dawnej w Bazylei, w warsztatach dyrygenckich prowadzonych przez prof. Innę Shorokhovą z Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Kemerowie (Rosja)
Pracuje jako instruktor w Szczecińskim Chórze Chłopięcym „Słowiki”
Jest czynnym dyrygentem i prowadzi chór „Cantores Osoviensis Mater Dolorosa” przy Parafii Matki Bożej Bolesnej w Szczecinie Osowie.

Rafał Paweł Urbanek - pianista, kameralista i dyrygent. W lipcu 2020 roku ukończył studia magisterskie w AM im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. dr hab. E. Pobłockiej i dra hab. B. Weznera. W tym samym roku ukończył również studia licencjackie z dyrygentury symfoniczno-operowej w klasie prof. dra W. Michniewskiego w tej samej uczelni. W 2019 roku otrzymał dyplom uznania dla wyróżniającego się pianisty podczas VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Zdzisława Skwary w Mławie. Pracował jako korepetytor wokalny na AM im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, współpracując z wybitną młodą wokalistką Justyną Kopeć. Dyrygował koncertami odbywającymi się w ramach projektu Academic Rebel Sinfonietta.


Sezon letni niestety dobiega końca... Podczas Klasycznych Wtorków w Parku Chopina odwiedziło nas wiele wspaniałych muzyków. Koncerty cieszyły sie dużym zainteresowaniem publiczności. To jeszcze nie koniec - mamy dla Państwa dobrą wiadomość - koncerty w Parku Chopina będą się odbywać również we wrześniowe piątki!
Serdecznie zapraszamy, życząc wielu muzycznych wrażeń!

                                               
Polityka prywatności   © 2004-2020 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski