Jesteś naszym 5010622 gościem

Galeria zdjęć:

Klasyczne wtorki w Parku Chopina 25.08.2020 r.  2020-08-26

Letni koncert w Parku Chopina - Klasyczne Wtorki


Kolejny koncert w Parku Chopina za nami...W ostatni wtorek sierpnia mieliśmy zaszczyt wysłuchać wspaniałych pieśni, arii i romansów w wykonaniu Aleksandry Przybyły, Filipa Bańkowskiego przy akompaniamencie Rafała Urbanka. W programie były utwory S. Rachmaninowa, R. Gliera, F. Chopina, M. Karłowicza, F. Lehara. Przedstawiamy sylwetki naszych artystów:
Aleksandra Przybyła - studentka Akademii Sztuki w Szczecinie. W lipcu 2020 roku ukończyła z wyróżnieniem studia licencjacie na Wydziale Wokalistyki w klasie śpiewu solowego dr Barbary Żarnowieckiej. Jest również tegoroczną dyplomantką studiów magisterskich na Wydziale Edukacji Muzycznej, specjalność dyrygentura chóralna, w klasie dyrygowania dr hab. Barbary Halec. Od 2018 roku pracuje jako instruktor wokalny w Vocal Academy Edyty Turowskiej w Szczecinie oraz w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Jest dyrygentką Chóru Kameralnego Postscriptum, z którym koncertuje i bierze udział w konkursach i festiwalach. Od 2016 roku uczestniczy w warsztatach jazzowych Cho-jazz w Chodzieży, gdzie pracuje pod okiem Krystyny Prońko i Doroty Miśkiewicz.

Filip Mateusz Bańkowski muzyką pasjonuje się od dzieciństwa. Od 2013 roku śpiewał w Chórze Kameralnym ZUT w Szczecinie z którym brał udział w licznych koncertach w kraju i za granicą. Obecnie student II roku Magisterskiego Wydziału Edukacji Muzycznej w klasie dyrygentury prof. Ryszarda Handke oraz II roku Licencjackiego Wydziału Wokalistyki w klasie śpiewu mgr Beaty Dunin-Wąsowicz w Kolegium Sztuk Muzycznych Akademii Sztuki w Szczecinie. Brał udział w II Konkursie Wokalnym im. Carla Loewe w Szczecinie, mistrzowskich kursach wokalnych prowadzonych przez prof. Ulricha Messthalera z Akademii Muzyki Dawnej w Bazylei, w warsztatach dyrygenckich prowadzonych przez prof. Innę Shorokhovą z Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Kemerowie (Rosja)
Pracuje jako instruktor w Szczecińskim Chórze Chłopięcym „Słowiki”
Jest czynnym dyrygentem i prowadzi chór „Cantores Osoviensis Mater Dolorosa” przy Parafii Matki Bożej Bolesnej w Szczecinie Osowie.

Rafał Paweł Urbanek - pianista, kameralista i dyrygent. W lipcu 2020 roku ukończył studia magisterskie w AM im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. dr hab. E. Pobłockiej i dra hab. B. Weznera. W tym samym roku ukończył również studia licencjackie z dyrygentury symfoniczno-operowej w klasie prof. dra W. Michniewskiego w tej samej uczelni. W 2019 roku otrzymał dyplom uznania dla wyróżniającego się pianisty podczas VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Zdzisława Skwary w Mławie. Pracował jako korepetytor wokalny na AM im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, współpracując z wybitną młodą wokalistką Justyną Kopeć. Dyrygował koncertami odbywającymi się w ramach projektu Academic Rebel Sinfonietta.


Sezon letni niestety dobiega końca... Podczas Klasycznych Wtorków w Parku Chopina odwiedziło nas wiele wspaniałych muzyków. Koncerty cieszyły sie dużym zainteresowaniem publiczności. To jeszcze nie koniec - mamy dla Państwa dobrą wiadomość - koncerty w Parku Chopina będą się odbywać również we wrześniowe piątki!
Serdecznie zapraszamy, życząc wielu muzycznych wrażeń!

                                               
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski