Jesteś naszym 2970438 gościem

Galeria zdjęć:

""Klasyczne Piątki"" 04.09.2020 r.  2020-09-06

Po raz kolejny Międzyzdroje odwiedzili znakomici artyści, serwując wspaniałą ucztę muzyczną dla naszych słuchaczy. Cykl koncertów w parku zamienił się w festiwal muzyczny, cieszący się dużym zainteresowaniem publiczności. 4 września wystąpiły dla Państwa:
Barbara Żarnowiecka - sopran, od września 2017 roku Barbara Żarnowiecka prowadzi klasę śpiewu solowego w Akademii Sztuki w Szczecinie. Śpiewaczka ma za sobą wieloletnią karierę artystyczną, zarówno na scenie Teatru Muzycznego ROMA (dawnej Operetki Warszawskiej), Teatru Muzycznego w Lublinie i Opery Na Zamku w Szczecinie. Jesienią 2003 roku została zaproszona do współpracy z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Wokalistka koncertuje w kraju i za granicą: w listopadzie 2007 roku została zaproszona do Tokio przez Fiorenzę Cossotto, która obchodziła 50-lecie pracy artystycznej gdzie zaśpiewała partię Leonory w Trubadurze G. Verdiego pod dyrekcją Nicoletty Conti, w towarzystwie solistów koreańskich i Tokijskiej Orkiestry Filharmonicznej.
Aleksandra Przybyła - sopran
Studentka Akademii Sztuki w Szczecinie. W lipcu 2020 roku ukończyła studia licencjacie na Wydziale Wokalnym w klasie śpiewu solowego dr Barbary Żarnowieckiej. Jest również tegoroczną dyplomantką studiów magisterskich na Wydziale Edukacji Muzycznej, specjalność dyrygentura chóralna, w klasie dyrygowania dr hab. Barbary Halec. Prowadzi Chór Kameralny Postscriptum w Policach.
Katarzyna Podgórska - sopran
Od dziecka przejawiała zainteresowanie muzyką i śpiewem, od gimnazjum uczęszczała do chóru gimnazjalnego, potem przeniosła się do chóru Młodzieżowego Domu Kultury, z którym zdobyła wiele nagród w konkursach ogólnopolskich.
Równolegle ze studiami na kierunku fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym ukończyła wydział wokalny w Szkole Muzycznej II stopnia. Pasja okazała się na tyle silna, że postanowiła kontynuować naukę śpiewu solowego w Akademii Sztuki w Szczecinie, którą w tym roku kończy na Wydziale Wokalnym w klasie dr Barbary Żarnowieckiej.
Katarzyna poza koncertami i spektaklami studenckimi jak Hrabina Stanisława Moniuszki, miała już zaszczyt wystąpić, na razie jako chórzystka, na scenie Opery na Zamku w takich operach jak: Bal Maskowy G. Verdiego czy Pajace R. Leoncavallo.
Karolina Bałdyga - mezzosopran
Swoją przygodę z muzyką klasyczną rozpoczęła w klasie śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2018 roku. Studentka pierwszego roku Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie dr Barbary Żarnowieckiej. W muzyce ceni sobie szeroką możliwość interpretacji treści słownej, a także nieopisaną zdolność muzyki do przenikania w głąb własnego wnętrza.
Akompaniowała śpiewaczkom Olga Bilas- absolwentka Akademii Muzycznej we Lwowie, laureatka konkursów międzynarodowych. Wielokrotnie występowała jako solistka i kameralistka na scenie Filharmonii Lwowskiej. Od roku 2017 jest korepetytorem w Operze na Zamku w Szczecinie.
W repertuarze koncertu były utwory m.in. W.A. Mozarta, J. Haydna, P. Czajkowskiego, D. Szostakowicza, F. Lehara, I. Kalmana.
Śpiew to odpoczynek dla duszy i początek pokoju - z całą pewnością tego doświadczyli nasi słuchacze. Życzymy wspaniałych muzycznych wrażeń i zapraszamy już 11 września o 17.00 na kolejny koncert!

                                                                                 
Polityka prywatności   © 2004-2021 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski