Jesteś naszym 3633440 gościem

Galeria zdjęć:

Klasyczne Piątki 18.09.2020 r.  2020-09-18

Piękne arie z najbardziej słynnych oper i operetek w Parku Chopina.

18 września po raz kolejny w Parku Chopina odbył się koncert muzyczny z cyklu Klasyczne Piątki. Piękne arie z najbardziej słynnych oper i operetek zaśpiewały młode, utalentowane i pełne energii Joanna Żelazny, Karolina Misiorek i Aleksandra Przybyła przy akompaniamencie Marka Kwarty.

Przedstawiamy biogramy naszych artystów:

Joanna Żelazny - ukończyła studia licencjackie na Akademii Sztuki w Szczecinie, w klasie śpiewu prof. Wojciecha Maciejowskiego i dr Pawła Wolskiego. Zamierza kontynuować studia magisterskie również na Akademii Sztuki w Szczecinie.

Karolina Misiorek -studentka Akademii Sztuki w klasie śpiewu dr Friederike Meinel. Skończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I st. im. Marka Jasińskiego w Szczecinie w klasie skrzypiec, a od 16 roku życia rozpoczęła przygodę ze śpiewem solowym w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie śpiewu dr Małgorzaty Wieland. Od 2016 roku uczęszcza do Szczecińskiego Teatru Muzycznego "Fame" w charakterze wokalistki/tancerki.

Aleksandra Przybyła - studentka Akademii Sztuki w Szczecinie. W lipcu 2020 roku ukończyła z wyróżnieniem studia licencjacie na Wydziale Wokalistyki w klasie śpiewu solowego dr Barbary Żarnowieckiej. Jest również tegoroczną dyplomantką studiów magisterskich na Wydziale Edukacji Muzycznej, specjalność dyrygentura chóralna, w klasie dyrygowania dr hab. Barbary Halec. Od 2018 roku pracuje jako instruktor wokalny w Vocal Academy Edyty Turowskiej w Szczecinie oraz w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Jest dyrygentką Chóru Kameralnego Postscriptum, z którym koncertuje i bierze udział w konkursach i festiwalach. Od 2016 roku uczestniczy w warsztatach jazzowych Cho-jazz w Chodzieży, gdzie pracuje pod okiem Krystyny Prońko i Doroty Miśkiewicz.

Marek Kwarta -ukończył szkołę muzyczną w Pucku w klasie fortepianu. Jest laureatem gitarowych konkursów muzycznych m.in. Wojewódzkiego Konkursu Muzyki Gitarowej w Gdańsku (2 miejsce), czy konkursu „Odkrywamy talenty na Pomorzu” (finalista) w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Gra w zespołach jazzowych i big bandach w Gdyni, Władysławowie i Szczecinie. Regularnie występuje jako pianista – akompaniator współpracując z zespołami chóralnymi i solistami. Obecnie studiuje na Wydziale Edukacji Muzycznej w klasie dyrygentury chóralnej i fortepianu jazzowego oraz na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Najpiękniejsze arie operowe Giuseppe Verdiego, Giacomo Puccini, pieśni Antonina Dvoraka, a także najbardziej znane utwory operetkowe Franza Lehara, Emmericha Kalmana –to, co publiczność lubi najbardziej.

                                                                               
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski