Jesteś naszym 3090853 gościem

Galeria zdjęć:

Poszukiwany Święty Mikołaj!  2020-12-07

Mikołajki to dzień szczególny dla dzieci, to właśnie w tym dniu wszystkie dzieci czekają na przybycie Świętego Mikołaja. Już od samego rana w niedzielę, 6 grudnia w Gminie Międzyzdroje było słychać rozmowy miedzy dziećmi o Świętym Mikołaju: „Ciekawe, czy Mikołaj do nas dzisiaj przyjedzie?”. I przyjechał swoim mikołajowym pociągiem pełnym prezentów. Był to bardzo pracowity dzień dla Mikołaja i jego pomocników. Od godziny 10:00 świąteczny pociąg Mikołaja wyruszył w podróż po Gminie Międzyzdroje. Ekipa Świętego Mikołaja miała siedem przystanków. Trzy przystanki w sołectwach: Parking przy Muzeum V3 w Zalesiu, Parking przy Jeziorku Turkusowym w Wapnicy, Górny przystanek autobusowy
w Lubinie oraz cztery przystanki w Międzyzdrojach: Parking przy ulicy Polnej, Plac przy Straży Pożarnej na ulicy Kolejowej, Plac przy Dworcu Kolejowym oraz plac przy Informacji Turystycznej obok MDK. Na każdym przystanku animatorzy-elfy z Fi Fi Land ze Szczecina zachęcali wszystkich licznie zgromadzonych, starszych i młodszych do aktywnego spędzenia czasu i interakcji. Było głośnie i wesoło. Wszystkie dzieci w obecności Świętego Mikołaja popisywały się swoimi talentami, a mianowicie tańczyły, śpiewały, recytowały wiersze oraz brały udział w różnych konkurencjach i zabawach. Nie zabrakło również świątecznego nastroju i śpiewania kolęd. Najbardziej oczekiwanym momentem było wręczenie prezentów. Pomimo tego, że Święty Mikołaj jest ostatnio bardzo zapracowany rozdał ponad 500 paczek! Wszystkie dzieciaki były bardzo zadowolone i uśmiechnięte.
Pierwsza grudniowa niedziela była pełna pozytywnych wrażeń i na pewno zapisze się na długi czas w pamięci naszych dzieci, rodziców oraz dziadków i babć, którzy przybyli na spotkanie ze Świętym Mikołajem! Impreza mikołajkowa została zorganizowana przez Międzynarodowy Dom Kultury. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy nam pomogli
w organizacji imprezy tj.: Stowarzyszeniu Rodzina, Bałtyckiemu Parkowi Miniatur, Firmie KukuCorn, Panu Robertowi Ligenzie właścicielowi Holiday Express Międzyzdroje (pociąg, który woził Św. Mikołaja) oraz Pizzerii 7 Avenue, Panu Dariuszowi Kalembie wspaniałemu kierowcy naszego pociągu, Panu Mateuszowi Flotyńskiemu Prezesowi Spółki Nowe Centrum, Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyzdrojach, Panu Brajanowi Jędrzejewskiemu, Panu Piotrowi Nogali.
Impreza mikołajkowa rozpoczyna czas oczekiwania na najpiękniejsze święta w roku, czas świątecznej atmosfery, śniegu, choinki, prezentów, kolędy… więc wszyscy czekamy już teraz na święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt i do zobaczenia za rok 6 grudnia 2021!
MDK Międzyzdroje

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Polityka prywatności   © 2004-2021 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski