Jesteś naszym 3983541 gościem

Galeria zdjęć:

Koncert podsumowujący zajęcia muzyczno-wokalne. 7.06.2021r  2021-06-08

7 czerwca na scenie Sali Teatralnej wystąpili uczniowie pracowni instrumentalnej i wokalnej, działającej w Międzynarodowym Domu Kultury.
Koncert był podsumowaniem zajęć muzycznych, które w tym roku z wiadomych względów odbywały się częściowo on line. Nie było łatwo…ale nie poddaliśmy się, a nawet staliśmy się bardziej kreatywni. Braliśmy udział w konkursach internetowych, zrealizowaliśmy sporą ilość nagrań naszych pianistów. Wokaliści pracowali w profesjonalnym studiu nagrań Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno, wszystkie realizacje można obejrzeć na naszej stronie internetowej www.mdkmiedzyzdroje.com, ihttps://www.facebook.com/mdkmiedzyzdroje
https://www.facebook.com/groups/234775764631844
Realizacja nagrań to w dużej mierze praca nad dźwiękiem, interpretacją, doskonalenie techniki wokalnej i instrumentalnej, a także wieloma aspektami sztuki wykonawczej. Wszystkie te działania ukierunkowane są na motywację i rozwój zdolności ucznia. W tym roku nasz repertuar bardzo się wzbogacił m.in. dzięki współpracy z Royal Music Academy z Buffalo – USA. Dr Violeta Arakelova i jej uczniowie zainspirowali nas muzyką współczesnych amerykańskich kompozytorów. Ciekawy repertuar gra niezwykle ważną rolę w procesie edukacji dziecka. W tym roku graliśmy bardzo efektowne duety, tria, a nawet kwintety!
Naszą misją jest odkrywanie i rozwój uzdolnień dzieci i młodzieży, wspieranie i motywacja na każdym etapie nauki. Efektem naszych działań są także wyniki konkursów: w wiosennej edycji konkursu Star Bridge Ireland Poland wzięli udział: Hanna Tereszczyk – laureat III stopnia, Kacper Bombala – laureat I stopnia, duet fortepianowy Liliana Laskowska i Inna Zholudeva – laureatki III stopnia, duet fortepianowy Gabriela Sobańska i Julia Krzemińźniak -laureatki III stopnia, duet fortepianowy Paulina Stolarewicz i Natalia Tereszczyk – Bronze Music Award , laureatki I stopnia. Do wiosennej edycji konkursu zgłosiło się ponad 700 uczestników z 26 państw, ogólne wyniki możecie Państwo zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/CultCaravan/
Wszystkim dzieciom gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych twórczych sukcesów.
Inna Zholudeva
Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

                                                                                                             
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski