Jesteś naszym 4639385 gościem

Galeria zdjęć:

International Saxsophone Festival "Saxmania 2021" 11.06.2021r.   2021-06-14

11 czerwca w Międzynarodowym Domu Kultury odbył się koncert
kameralny solistów Saxademus Quartet i zespołu Impression Saxophone Orchestra pod kierunkiem prof. dr hab. Dariusza Samóla w składzie: Iwona Grysak, Cyprian Szawracki, Paweł Filipowicz, Zuzanna Sobieniak, Rafał Pikusa, Jagoda Wentruba, Mirosław Jędrzejewski. Szczególnie ciekawy zestaw instrumentów niezwykle rzadko w Polsce słyszanych od sopranu poprzez alt, tenor, baryton po saksofon basowy zapewnił słuchaczom niezapomniane przeżycia estetyczne.
Impreza odbyła się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego Saxmania 2021, promującego saksofon klasyczny.
Liczne koncerty, lekcje mistrzowskie, wykłady i warsztaty w Szczecinie, Świnoujściu i w Międzyzdrojach - Festiwal Saxmania odbywa się od roku 2003, przyciągając miłośników muzyki saksofonowej. Podczas tego wydarzenia wystąpiło wielu słynnych muzyków: Rascher Saxophone Quartet, Jean-Marie Londeix, Lawrence Gwozdz, Joseph Wytko, Netherland Saxophone Quartet, John Sampen i wielu innych. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu jest prof. dr. hab. Dariusz Samól, wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie, koncertujący na wielu kontynentach saksofonista, autor książek o tematyce saksofonowej.

                                 
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


> ”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposa&zdotenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na u&zdotytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”

Polityka prywatności   © 2004-2023 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski