Jesteś naszym 3983448 gościem

Galeria zdjęć:

Wtorki Klasyczne 06.07.2021  2021-07-07

W Międzyzdrojach rozpoczął się letni sezon artystyczny. Po ubiegłorocznym sukcesie cyklu koncertów muzyki klasycznej w Parku Chopina, cieszących się dużym zainteresowaniem publiczności, Międzynarodowy Dom Kultury kontynuuje wtorki klasyczne. 6 lipca odbył się pierwszy koncert najpiękniejszych perełek muzyki wokalnej, słynnych arii z oper i operetek.
Wystąpiły już znane międzyzdrojskim słuchaczom artystki:
Barbara Żarnowiecka – sopran, od września 2017 roku prowadzi klasę śpiewu solowego w Akademii Sztuki w Szczecinie. Śpiewaczka ma za sobą wieloletnią karierę artystyczną, zarówno na scenie Teatru Muzycznego ROMA (dawnej Operetki Warszawskiej), Teatru Muzycznego w Lublinie i Opery Na Zamku w Szczecinie. Jesienią 2003 roku została zaproszona do współpracy z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Wokalistka koncertuje w kraju i za granicą: w listopadzie 2007 roku została zaproszona do Tokio przez Fiorenzę Cossotto, która obchodziła 50-lecie pracy artystycznej gdzie zaśpiewała partię Leonory w Trubadurze G. Verdiego pod dyrekcją Nicoletty Conti, w towarzystwie solistów koreańskich i Tokijskiej Orkiestry Filharmonicznej.
Aleksandra Przybyła - sopran
Studentka Akademii Sztuki w Szczecinie. W lipcu 2020 roku ukończyła studia licencjacie na Wydziale Wokalnym w klasie śpiewu solowego dr Barbary Żarnowieckiej. Jest również dyplomantką studiów magisterskich na Wydziale Edukacji Muzycznej, specjalność dyrygentura chóralna, w klasie dyrygowania dr hab. Barbary Halec. Prowadzi Chór Kameralny Postscriptum w Policach.
Karolina Bałdyga - mezzosopran
Swoją przygodę z muzyką klasyczną rozpoczęła w klasie śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2018 roku. Studentka pierwszego roku Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie dr Barbary Żarnowieckiej. W muzyce ceni sobie szeroką możliwość interpretacji treści słownej, a także nieopisaną zdolność muzyki do przenikania w głąb własnego wnętrza.
Akompaniowała śpiewaczkom Olga Bilas- absolwentka Akademii Muzycznej we Lwowie, laureatka konkursów międzynarodowych. Wielokrotnie występowała jako solistka i kameralistka na scenie Filharmonii Lwowskiej. Od roku 2017 jest korepetytorem w Operze na Zamku w Szczecinie.
Olha Verheles – sopran, studentka na Wydziale Wokalnym Akademii Sztuki
w Szczecinie w klasie dr Barbary Żarnowieckiej,
Maja Melchinkiewicz – mezzosopran, laureatka II nagrody w konkursie Nouvelles Etoiles International Online Music Competition, w kategorii dla wokalistów (śpiew klasyczny), studentka na Wydziale Wokalnym Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie dr Barbary Żarnowieckiej.
Śpiew to odpoczynek dla duszy i początek pokoju - z całą pewnością tego doświadczyli nasi słuchacze.

13 lipca o 18.00 we wtorek zapraszamy na kolejny koncert do Parku Chopina, życząc wspaniałych muzycznych wrażeń!                                                 
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski