Jesteś naszym 3086963 gościem

Galeria zdjęć:

Wtorki Klasyczne 06.07.2021  2021-07-07

W Międzyzdrojach rozpoczął się letni sezon artystyczny. Po ubiegłorocznym sukcesie cyklu koncertów muzyki klasycznej w Parku Chopina, cieszących się dużym zainteresowaniem publiczności, Międzynarodowy Dom Kultury kontynuuje wtorki klasyczne. 6 lipca odbył się pierwszy koncert najpiękniejszych perełek muzyki wokalnej, słynnych arii z oper i operetek.
Wystąpiły już znane międzyzdrojskim słuchaczom artystki:
Barbara Żarnowiecka – sopran, od września 2017 roku prowadzi klasę śpiewu solowego w Akademii Sztuki w Szczecinie. Śpiewaczka ma za sobą wieloletnią karierę artystyczną, zarówno na scenie Teatru Muzycznego ROMA (dawnej Operetki Warszawskiej), Teatru Muzycznego w Lublinie i Opery Na Zamku w Szczecinie. Jesienią 2003 roku została zaproszona do współpracy z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Wokalistka koncertuje w kraju i za granicą: w listopadzie 2007 roku została zaproszona do Tokio przez Fiorenzę Cossotto, która obchodziła 50-lecie pracy artystycznej gdzie zaśpiewała partię Leonory w Trubadurze G. Verdiego pod dyrekcją Nicoletty Conti, w towarzystwie solistów koreańskich i Tokijskiej Orkiestry Filharmonicznej.
Aleksandra Przybyła - sopran
Studentka Akademii Sztuki w Szczecinie. W lipcu 2020 roku ukończyła studia licencjacie na Wydziale Wokalnym w klasie śpiewu solowego dr Barbary Żarnowieckiej. Jest również dyplomantką studiów magisterskich na Wydziale Edukacji Muzycznej, specjalność dyrygentura chóralna, w klasie dyrygowania dr hab. Barbary Halec. Prowadzi Chór Kameralny Postscriptum w Policach.
Karolina Bałdyga - mezzosopran
Swoją przygodę z muzyką klasyczną rozpoczęła w klasie śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2018 roku. Studentka pierwszego roku Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie dr Barbary Żarnowieckiej. W muzyce ceni sobie szeroką możliwość interpretacji treści słownej, a także nieopisaną zdolność muzyki do przenikania w głąb własnego wnętrza.
Akompaniowała śpiewaczkom Olga Bilas- absolwentka Akademii Muzycznej we Lwowie, laureatka konkursów międzynarodowych. Wielokrotnie występowała jako solistka i kameralistka na scenie Filharmonii Lwowskiej. Od roku 2017 jest korepetytorem w Operze na Zamku w Szczecinie.
Olha Verheles – sopran, studentka na Wydziale Wokalnym Akademii Sztuki
w Szczecinie w klasie dr Barbary Żarnowieckiej,
Maja Melchinkiewicz – mezzosopran, laureatka II nagrody w konkursie Nouvelles Etoiles International Online Music Competition, w kategorii dla wokalistów (śpiew klasyczny), studentka na Wydziale Wokalnym Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie dr Barbary Żarnowieckiej.
Śpiew to odpoczynek dla duszy i początek pokoju - z całą pewnością tego doświadczyli nasi słuchacze.

13 lipca o 18.00 we wtorek zapraszamy na kolejny koncert do Parku Chopina, życząc wspaniałych muzycznych wrażeń!                                                 
Polityka prywatności   © 2004-2021 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski