Jesteś naszym 3983444 gościem

Galeria zdjęć:

Koncert Baltic Neopolis Orchestra 07.07.2021  2021-07-07



Morza szum, ptaków śpiew, Casablanca pośród… gwiazd i drzew! Pierwsza wizyta w nadmorskiej miejscowości w ramach VII edycji Baltic Neopolis Orchestra to spotkanie z publicznością w Międzyzdrojach, gdzie na Alei Gwiazd królował utwór Hermana Hupfelda (arr. Matthew Naughtin) – As Time Goes By z filmu ,,Casablanca”. Nieoczywiste zestawienie repertuaru, w którym słońce pomieszało się z deszczem, a nagłe zmiany tempa wtórowały melancholii, radości, czy przejaskrawieniom, to dowód na to, że w miarę upływu czasu, muzyka potrafi nadal zaskakiwać, szczególnie na wakacjach!

Artyści:
Baltic Neopolis Quartet
Agnieszka Sawicka – skrzypce I
Monika Szemelak – skrzypce II
Alicja Guściora – altówka
Tomasz Szczęsny – wiolonczela

Program:
Astor Piazzolla – Tango Ballet
Herman Hupfeld (arr. Matthew Naughtin) – As Time Goes By z filmu ,,Casablanca”
Claudia Montero – Kwartet smyczkowy ,,Kwartet para Buenos Aires”
Fred Fisher (arr. Matthew Naughtin) – Chicago
George Gershwin (arr. Matthew Naughtin) – Variations on „I Got Rhythm”
Wojciech Kilar – Orawa (opr. na kwartet smyczkowy)




„stART – cykl koncertów” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
Organizator: Baltic Neopolis Orchestra
Współorganizator: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A
Mecenasi: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Instytut Muzyki i Tańca, Pomorze Zachodnie
Partnerzy: Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

                                       
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski