Jesteś naszym 3983384 gościem

Galeria zdjęć:

Wtorki Klasyczne 13.07.2021  2021-07-14

Wtorki Klasyczne w Parku Chopina
Usta milczą, dusza śpiewa, a pieśni rozbrzmiewają w Parku Chopina…
13 lipca na koncercie z cyklu „Klasyczne Wtorki” przed tłumnie zgromadzoną publicznością wystąpili:
Aleksandra Przybyła –sopran, w lipcu 2020 roku ukończyła studia licencjacie na Wydziale Wokalnym w klasie śpiewu solowego dr Barbary Żarnowieckiej. Jest również dyplomantką studiów magisterskich na Wydziale Edukacji Muzycznej, specjalność dyrygentura chóralna, w klasie dyrygowania dr hab. Barbary Halec. Prowadzi Chór Kameralny Postscriptum w Policach.

Filip Bańkowski –tenor, muzyką (śpiew, muzyka poważna, organowa) pasjonuje się od dzieciństwa. Od 2013 roku śpiewał w Chórze Kameralnym ZUT w Szczecinie, z którym brał udział w licznych koncertach w kraju i za granicą. Obecnie student II roku Magisterskiego Wydziału Edukacji Muzycznej w klasie dyrygentury prof. Ryszarda Handke oraz II roku Licencjackiego Wydziału Wokalistyki w klasie śpiewu mgr Beaty Dunin-Wąsowicz w Kolegium Sztuk Muzycznych Akademii Sztuki w Szczecinie. Brał udział w II Konkursie Wokalnym im. Carla Loewe w Szczecinie w mistrzowskich kursach wokalnych prowadzonych przez prof. Urlicha Messthalera z Akademi Muzyki Dawnej w Bazylei, w warsztatach dyrygenckich prowadzonych przez prof. Innę Shorokhovą z Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Kemerowie (Rosja).Pracuje jako instruktor w Szczecińskim Chórze Chłopięcym „Słowiki”
Jest czynnym dyrygentem i prowadzi chór „Cantores Osoviensis Mater Dolorosa” przy parafii Matki Bożej Bolesnej w Szczecinie Osowie.

Marek Kwarta ukończył szkołę muzyczną w Pucku w klasie fortepianu. Jest laureatem gitarowych konkursów muzycznych m.in. Wojewódzkiego Konkursu Muzyki Gitarowej w Gdańsku (2 miejsce), konkursu „Odkrywamy talenty na Pomorzu” (finalista) w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Gra w zespołach jazzowych i big bandach w Gdyni, Władysławowie i Szczecinie. Regularnie występuje jako pianista – akompaniator, współpracując z zespołami chóralnymi i solistami. Obecnie studiuje na Wydziale Edukacji Muzycznej w klasie dyrygentury chóralnej i fortepianu jazzowego oraz na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu w Akademii Sztuki w Szczecinie.
W repertuarze koncertu były znane arie i pieśni takich kompozytorów, jak Stanisław Moniuszko, Ignacy Jan Paderewski, Georg Friedrich Händel , Mieczysław Karłowicz, Tadeusz Joteyko, Karol Szymanowski.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia letniego sezonu artystycznego.

       
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski