Jeste¶ naszym 3354110 go¶ciem

Galeria zdjęć:

Spotkanie z aktorem Szymonem Ku¶miderem  2021-07-27

Spotkania z Audiotek± i „Solaris”Stanisława Lema.
W czwartek, 22 lipca na scenie plenerowej Alei Gwiazd o godzinie 18:00 odbyło się spotkanie z polskim aktorem teatralnym i filmowym, Szymonem Ku¶miderem.
W ramach spotkań z Audiotek± aktor przeczytał fragmenty najbardziej znanej powie¶ci Stanisława Lema „Solaris”.
Szymon Ku¶mider w 1991 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. 23 marca tego samego roku miał miejsce jego debiut teatralny. Aktor Starego Teatru w Krakowie.
Wyst±pił w kilkudziesięciu sztukach Teatru Telewizji. Zagrał m.in. rolę Wacława w spektaklu „Zemsta” (1994), rolę Rafała w spektaklu „Urodziny” (1995), rolę mężczyzny z Polski w „Prymasie Hlondzie”. W 2001 otrzymał nagrodę krakowsk± „Złot± Maskę”.
Znany z ról w filmach i serialach: Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza, Lista Schindlera, ¦mierć jak kromka chleba, Bar Atlantic, Sława i chwała, Nie ma zmiłuj, Samo niebo, Plebania, Na dobre i na złe, Samo życie, Zaginiona, Na Wspólnej, Pierwsza miło¶ć, Defekt, Tak miało być, Egzamin z życia, Boża podszewka II, Kryminalni, I kto tu rz±dzi?, Barwy szczę¶cia, Trzeci oficer, Jak żyć?, Faceci do wzięcia, Szpilki na Giewoncie, Ojciec Mateusz, Czas honoru, Wiadomo¶ci z drugiej ręki, Układ warszawski, Popatrz na mnie, Bitwa warszawska, Prawo Agaty.
Użyczał swego głosu postaciom w produkcjach filmowych: Transformers Animated, Hobbit: Niezwykła podróż, Hobbit: Pustkowie Smauga, Jak wytresować smoka 2,Hobbit: Bitwa Pięciu Armii, Strażnicy Galaktyki, WiedĽmin 3, W głowie się nie mie¶ci, Inspektor Gadżet, Kung Fu Panda 3, Doktor Strange, Czarna Pantera, Zakochany kundel, Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja

                                                                               
Polityka prywatno¶ci   © 2004-2021 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski