Jesteś naszym 3328789 gościem

Galeria zdjęć:

Recital fortepianowy Jana Porzuczka  2021-08-04

3 sierpnia w Parku Chopina odbył się recital fortepianowy Jana Porzuczka.
Jan jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych: III miejsce w XIX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J. S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim (2008), nagrody za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego w II Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie (2011), I miejsce w konkursie Grand Prize Virtuoso International Music Competition 2016 w Wiedniu oraz IV nagrody w International Music Competition Val Tidone 2016 we Włoszech. Wielokrotnie otrzymywał nagrody Prezydenta Katowic oraz stypendia Rektora AM w Katowicach.
Naukę gry na fortepianie rozpoczął w ZPSM w Katowicach w klasie mgr Joanny Pilch, następnie był uczniem prof. Anny Góreckiej. Kontynuował edukację w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Joanny Domańskiej, w roku 2017 ukończył studia magisterskie pod kierunkiem prof. Zbigniewa Raubo.
W 2014 uczestniczył w programie Erasmus, studiując w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu u prof. Jana Jiracek von Arnim. Obecnie jest doktorantem w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Roberta Marata,
a także prowadzi aktywną działalność pedagogiczną jako współpracownik Katedry Fortepianu w AM w Katowicach oraz nauczyciel w ZSM w Tychach.
Występował w Dworku Chopina w Dusznikach- Zdroju, na Zamku w Pszczynie, Parku Śląskim. Dokonał nagrań dla Polskiego Radia. W roku 2012 wystąpił z Orkiestrą Filharmonii Śląskiej. Koncertował również poza granicami kraju, m. in. w Musikverein w Wiedniu, a także we Włoszech i Czechach.
W programie koncertu były utwory Zygmunta Stojowskiego, Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego.
Jan zrobił słuchaczom muzyczną niespodziankę, zapraszając na scenę swoją siostrę Agnieszkę, z którą wykonali utwór na cztery ręce. Publiczność nagrodziła artystów wielkimi brawami.

                                                                                                           
Polityka prywatności   © 2004-2021 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski