Jesteś naszym 3633285 gościem

Galeria zdjęć:

Wtorki Klasyczne - Duet Claro De Luna  2021-08-30


Klasyczne Wtorki w Parku Chopina -Duet Claro De Luna

24 sierpnia w Parku Chopina odbył się kolejny koncert z cyklu Klasyczne Wtorki. Swoim wspaniałym występem zaszczycili nas znakomici artyści Duetu Claro De Luna.

Duet Claro de Luna to duet fortepianowo-skrzypcowy. Zespół tworzą – Alicja Gutowska-Martinez – pianistka oraz Daniel Martinez-Gomez – skrzypek. Artyści koncertują wspólnie od 2014 roku, występując zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Alicja Gutowska-Martinez swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej w Będzinie, następnie kontynuowała ją w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Bytomiu. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu dr. adt. Huberta Salwarowskiego. Uczestniczyła w wielu przesłuchaniach i konkurach fortepianowych. Swoje zdolności rozwijała także uczestnicząc kilkukrotnie w Międzynarodowych Mistrzowskich Kursach Pianistycznych we Wrocławiu, przeznaczonych dla wybitnie utalentowanych młodych pianistów.
Artystka prowadzi aktywną działalność koncertową. Występuje zarówno jako solistka, jak i kameralistka. Koncertowała m.in. w Filharmonii Wrocławskiej, w Dworku Chopinowskim w Dusznikach Zdroju, w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, wielu miastach i za granicą. Pianistka posiada szeroki repertuar obejmujący utwory od baroku po muzykę XX i XXI wieku.
Alicja zajmuje się także promowaniem muzyki w Zagłębiu. W 2014 roku współpracowała jako pianistka z Muzeum Zagłębia w Będzinie, a w 2015 roku zajmowała się prowadzeniem koncertów w ramach I Zagłębiowskiego Festiwalu Organowego. Pianistka za swoje osiągnięcia artystyczne kilkakrotnie otrzymała stypendium Powiatu Będzińskiego.
Daniel Martínez Gómez muzyczną edukację rozpoczął w Szkole Muzycznej w Lliri (Hiszpnia), następnie kontynuował naukę w Konserwatorium Muzycznym w Lliri w klasie skrzypiec i fortepianu, a w 2012 ukończył Wyższe Konserwatorium Muzyczne w Walencji, gdzie studiował grę na skrzypcach oraz kompozycję. Dzięki trzykrotnemu wygraniu prestiżowego konkursu organizowanego przez Instytut Muzyki w Walencji, odbywal staż artystyczny na Akademii Muzycznej w Krakowie (2013) oraz na Akademii Muzycznej w Katowicach (2014, 2015).

                                                                                                                 
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski