Jesteś naszym 5209475 gościem

Galeria zdjęć:

Koncert Orkiestry Uniwersyteckiej z Gießen w Niemczech 06.04.2023  2023-04-07

Wspaniały popis Orkiestry Uniwersytetu z Gießen w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach

W Wielki Czwartek, 6 kwietnia br. w Sali Koncertowej im. prof. Jana Szyrockiego Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach odbył się występ niemieckiej Orkiestry Symfonicznej Uniwersytetu z Gießen pod batutą Stefana Ottersbacha. Do tego wyjątkowego wydarzenia mogło dojść dzięki współpracy Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach z Uniwersytetem w Gießen (Niemcy), Akademią Muzyczną w Karlsruhe (Niemcy) oraz Akademią Sztuki w Szczecinie. Wśród utworów, które znalazły się w programie były:
"Die Hebriden" lub "Die Fingalshöhle" Felixa Mendelssohna, "English Song Suite" Ralpha Vaughana Williamsa, Koncert na dwa flety i orkiestrę Domenico Cimarosy z Sophie Haun i Michelem Weissem w roli solistów, Symfonia nr 35 D-dur KV 385 "Haffner" Wolfganga Amadeusa Mozarta, a także dwie arie Cherubina z mozartowskiego "Wesela Figara" - "Voi che sapete" i "Non so piu", jak również aria Orfeusza "Che faro senza Euridice" z opery "Orfeusz i Eurydyka" Christopha Willibalda Glucka w wykonaniu mezzosopranistki Weroniki Włodarczyk, studentki Wydziału Wokalnego szczecińskiej Akademii Sztuki w klasie prof. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej. Publiczność nagradzała każdy występ serdecznymi oklaskami. Już w przerwie można było usłyszeć komentarze na temat znakomitego zgrania orkiestry, pięknego głosu Weroniki Włodarczyk, niezwykłej precyzji i radości muzykowania flecistów Sophie Haun i Michela Weissa, a także klarowności w prowadzeniu orkiestry przez Uniwersyteckiego Dyrektora Muzycznego Stefana Ottersbacha, porównanego nawet przez kogoś z publiczności do słynnego, nieżyjącego już dyrygenta Herberta von Karajana. Szczególne uznanie należy się Weronice Włodarczyk, która nie miała możliwości udziału w przygotowaniach Orkiestry Symfonicznej Uniwersytetu w Gießen i pomimo tylko jednej próby z orkiestrą w dniu koncertu zaprezentowała się znakomicie.
Koordynatorem koncertu była prof. Akademii Sztuki w Szczecinie dr hab. Sylwia Burnicka-Kalischewska.

                                                               
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski