Jesteś naszym 3638738 gościem

Galeria zdjęć:

Fryderyk Chopin – kompozytor sercu najbliższy  2013-03-13

„ Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel…”
– tak napisał po śmierci Fryderyka Chopina wielki polski poeta,
Kamil Cyprian Norwid. Życie i twórczość genialnego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina było tematem naszego spotkania. Najlepszym sposobem na zapoznanie się z muzyką Chopina jest wysłuchanie jej na żywo.
Dnia 13 marca b.r. w Sali Teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury odbył się koncert fortepianowy dla uczniów klas III A oraz III B ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach.
„… Pod wierzbami w Łazienkach Chopin krople deszczu kołysze w dłoni..”- tak Wanda Chotomska napisała o Preludium Deszczowym Des-Dur, którego nie mogło zabraknąć na takim koncercie. Dzieci wysłuchały również Poloneza A-Dur oraz Walca Des –Dur. Nasi młodzi słuchacze z ciekawością oglądali prezentację, chętnie dyskutowali, zadawali ciekawe pytania, takie, jak na przykład: dlaczego pomnik Chopina w Warszawie ma taki kształt, dlaczego muzyka Chopina jest taka fajna? Dzieci po wysłuchaniu koncertu bezbłędnie rozpoznały wszystkie wykonywane utwory, potrafiły opisać ich nastrój, jednym słowem, zaprezentowały się jako wytrawni słuchacze. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za fajną atmosferę i uśmiechy na twarzach :) i do zobaczenia wkrótce!

Koncerty odbywają się po wcześniejszym uzgodnieniu dla grup zorganizowanych. Kontakt : MDK Międzyzdroje 91 32 82 600


                     
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski