Jesteś naszym 4928609 gościem

Aktualności:

Wernisaż Wystawy obrazów "Igłą malowanych" Janiny Bagrowskiej 02.05.2015 r.  2015-04-14

„Igłą malowane” Janina Bagrowiska

Wielu rozpoczyna swoją twórczość i dopiero wchodzi na łamy prasy, ja natomiast ustępuję już miejsca innym i przechodzę do historii. Początki mojej twórczości, to obranie kierunku, w którym miałam rozwijać swój talent. Miałam do wyboru malarstwo lub hafciarstwo. Ostatecznie zdecydowałam się na hafciarstwo tytułując swoją twórczość: „Igła malowane”. Istotą moich prac był wykonany samodzielnie rysunek, dobór kolorów, technika a inspiracją wyłącznie natura. Z czasem haft stał się moją prawdziwą pasją, którą stale starałam się udoskonalać. Czerpałam wiedzę również z krytyki, na którą wystawiałam swoje prace na licznych wystawach. Opinia i zdanie widza było dla mnie ważne, starałam się wyrażać w obrazach moje emocje, mając nadzieję, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
W 1976 roku na apel Jana Iwaszczyszyna w lokalnej gazecie wolińskiej o organizacji wystawy twórców amatorów, pierwszy raz zgłosiłam na wystawę trzy prace. Tym samym rozpoczęłam swoją współpracę w Klubie Twórców Amatorów Ziemi Wolińskiej w Wolinie. W sumie do dziś stworzyłam ponad sto prac, co pozwala mi wierzyć, że na swój sukces zasłużenie zapracowałam. Dowodem tego dla mnie są liczne nagrody, jakie przez lata otrzymywałam, promując przy tej okazji swoje miasto, za co w 1988 roku „Złotą Odznakę Towarzystwa Miłośników Międzyzdrojów”. Natomiast w 1989 r. Szczecińskie Towarzystwo Kulturalne nagrodziło mnie „Honorową Odznaką” za „zasługi dla rozwoju ruchu społeczno-kulturalnego”. Istotną dla mnie nagrodą jest do dziś medal: „Zasłużony dla Międzyzdrojów”, którym uhonorowała mnie Rada Miejska Międzyzdrojów w 1996 roku „W uznaniu za aktywną postawę zawodową i społeczną”.
Obok samych obrazów, wszystkie te nagrody, odznaczenia i dyplomy przypominają mi o niezliczonych wystawach polskich i zagranicznych oraz uświadamiają, że jako amator stworzyłam kapitał swojego życia.

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004-2023 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski