Jesteś naszym 4928592 gościem

Aktualności:

Stanisław Soyka na Walentynki w MDK   2022-02-14

Walentynkowy wieczór w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach warto było spędzić na koncercie wspaniałego polskiego muzyka jazzowego Stanisława Soyki. Wraz ze swoim zespołem grał i śpiewał sonety oraz piosenki o miłości, piosenki, które stały się kamieniami milowymi polskiej muzyki. Uczestników koncertu walentynkowego zaskoczył swoim wokalem oraz jazzującą improwizacją.
Stanisław Soyka na scenie zadebiutował w 1979 r. recitalem jazzowym w Filharmonii Narodowej w Warszawie, który był częścią cyklu "Jazz w Filharmonii". To właśnie zapis tego koncertu stanowi pierwszy album Soyki zatytułowany "Don’t You Cry". A w 1981r. jego wydany album "Blublula" została okrzyknięta „Jazzową płytą roku” i osiągnęła status "Złotej Płyty". W swojej karierze wydał między innymi aranżacje piosenek o miłości. Płyta "Soyka Sings Love Songs" zawiera adaptacje słynnych, miłosnych standardów, między innymi "Fly Me To the Moon" czy "My Funny Valentine". Przez większość swojej kariery Soyka komponował muzykę do poezji i aranżował teksty innych muzyków. W 2019 r. opublikował "Muzykę i słowa" – płytę z autorskimi tekstami.
Pogodne, szczere, utwory Soyki od początku jego kariery cieszą się dużą popularnością, czego dowodem są płyty sprzedające się w platynowych nakładach. Zawsze wierny sobie, nieulegający modom i trendom muzycznym, Stanisław Soyka wypracował sobie swój własny, rozpoznawalny język muzyczny.
Koncert walentynkowy był jednym z pierwszych wydarzeń kulturalnych, z którego mogli skorzystać mieszkańcy Międzyzdrojów w ramach Międzyzdrojskiej Karty Mieszkańca.
Aby skorzystać z naszych ofert kulturalnych w 2022r., zapraszamy do śledzenia na bieżąco wydarzeń zamieszczanych na stronie internetowej oraz Facebook fanpage Międzynarodowego Domu Kultury, a także innych lokalnych stronach i portalach społecznościowych.

Międzynarodowy Dom Kultury

                            

Relacje z wydarzeń

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004-2023 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski