Jesteś naszym 5209400 gościem

Aktualności:

15. Jubileuszowy Wakacyjny Festiwal Artystów w Międzyzdrojach 2010- Komunikat Prasowy  2010-05-04

Uprzejmie informujemy, że 15. Jubileuszowy Wakacyjny Festiwal Artystów w Międzyzdrojach odbędzie się w tym roku w dniach 14-17 lipca.
(zmiana nazwy jest spowodowana rozszerzoną formułą festiwalową, albowiem festiwal otwiera szerzej swój wachlarz kulturalny)

Motto Festiwalu: „Kultura i sztuka - jedność w różnorodności”
Elementy programu: Film, Muzyka, Sztuka Piekna, Taniec, Teatr, Spotknia, Sport, Warsztaty, Wydarzenia,

W programie festiwalu znajdą się wydarzenia teatralne mijającego sezonu 2009/2010, koncerty plenerowe i kameralne, etiudy baletowe i operowe, wystawy sztuki: plakatów, obrazów, karykatur i fotografii, projekcje filmów dokumentalnych i fabularnych oraz bogaty program edukacyjny i rozrywkowy przygotowany z myślą o najmłodszych.

Sztuka w różnych swoich przejawach ponownie zagości w nadmorskim kurorcie, gromadząc tu i tym razem szerokie grono arystów-przyjaciół festiwalu. Publiczność będzie mogła spotkać osobiście bohaterów zbiorowej wyobraźni, którzy na co dzień wzbudzają podziw i sympatię widzów na szklanym ekranie telewizorów.

W Roku Chopinowskim, nie zabraknie więc w Międzyzdrojach wydarzeń poświęconych wielkiemu polskiemu romantykowi. Bohaterem tegorocznego Festiwalu będzie także nieżyjący już Franciszek Starowieyski. Z inicjatywy Waldemara Dąbrowskiego powstaje wystawa „Portret Franka", prezentująca kilkadziesiąt prac przygotowanych w różnej formie i technice przez przyjaciół i naśladowców mistrza. Udział w wystawie zapowiedzieli m.in. Edward Dwurnik, Jerzy Kalina, Adam Myjak, Andrzej Pągowski i Rafał Olbiński.

Przygotowywany program nawiązuje do najświetniejszych edycji Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach oraz Festiwalu Solidarity of Arts w Gdańsku, który poprzez ambitne wydarzenia artystyczne w ciągu ostatnich czterech lat stał się znaczącym wydarzeniem kulturalnym w Polsce. 15. Wakacyjny Festiwal w Międzyzdrojach rozbłyśnie obecnością około 80 wybitnych artystów z uznanym dorobkiem.

Jubileusz zobowiązuje, więc na prośbę organizatorów, Władz Samorządowych miasta i Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach, patronat honorowy nad Festiwalem obejmie wybitny manager kultury Waldemar Dąbrowski, twórca wcześniejszych edycji Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. To jeszcze jedna gwarancja, że tegoroczny Festiwal zadowoli najbardziej wymagającą publiczność.

Szczegółowy program przedstawimy na konferencji prasowej 15. Jubileuszowego Wakacyjnego Festiwalu Artystów w Międzyzdrojach, która odbędzie się w pierwszej połowie czerwca 2010 roku w Warszawie.Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury Jadwiga Bober
Dyrektor programowy, producent
Jolanta Trykacz

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski