Jesteś naszym 4792641 gościem

Aktualności:

Relacja z ferii zimowych  2011-03-01

W dniach 14-25.02.2011 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbywały się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z gminy Międzyzdroje. Zajęcia dla dzieci były od godz.10.00 do 15.00. Każdy z młodych uczestników ferii mógł znaleźć zajęcie według swoich zainteresowań. Odbywały się zajęcia muzyczne, plastyczne, karaoke, tenis stołowy, gry stolikowe, kafejka internetowa. Młodsze dzieci uczęszczały na zajęcia muzyczno-rytmiczne i plastyczne. Młodzież gimnazjalna, przede wszystkim chłopcy preferowali grę w tenisa stołowego, natomiast dziewczynki Karaoke. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się kafejka internetowa. W czasie oczekiwania na swoją kolej do gry na komputerze dzieci grały w scrable, warcaby, szachy a także w Play Station. W piątek 25.02.2011 odbył się turniej Play Station 3 FIFA 2011, którego organizatorem był Jan Rączewski - Prezes KS Fala oraz MDK Międzyzdroje. Wyniki turnieju dostępne są na stronie internetowej MDK-a. W każdy wtorek i piątek podczas ferii odbywały się dla dzieci zajęcia profilaktyczne ,, Odjechane ferie-bez odjazdów”. Organizatorem akcji był Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach. Uczestnicy byli podzieleni na trzy grupy piętnasto osobowe. Środy były przeznaczone na dzień rekreacji czyli –seanse filmowe w kinie Eva w Międzyzdrojach. Seanse dla młodszych dzieci były o godz.11.00,natomiast dla młodzieży Gimnazjum i Technikum o godz.13.00.Podczas ferii dzieci uczęszczające w zajęciach plastycznych wykonały przepiękną maskotkę feryjną - PANIĄ ROBOT, którą można podziwiać w sali MDK-a. Międzynarodowy Dom Kultury składa szczególne podziękowania dla pracowników Domu Wczasów Dziecięcych, którzy pomogli nam podczas ferii, Ośrodkowi Pomocy Społecznej za wsparcie oraz właścicielom pizzerii VIRGO w Międzyzdrojach-Państwu Nowak za przygotowanie niespodzianki w postaci pizzy dla każdego młodego uczestnika ferii zimowych w Międzynarodowym Domu Kultury. Do zobaczenia za rok.

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004-2023 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski