Jesteś naszym 2998421 gościem

Aktualności:

Bum Bum Rurkowe warsztaty w Międzynarodowym Domu Kultury.  2012-11-27

W piątek, 23 listopada 2012 roku Międzynarodowy Dom Kultury gościł klasę
1 A ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu. Dzieci miały okazję poznać niezwykły nowatorski instrument muzyczny, czyli Bum Bum Rurki. W Polsce ten instrument jest jeszcze nowością, natomiast w innych krajach jest szeroko wykorzystywany do nauki muzyki w sposób zabawny, sprawiający dzieciom frajdę z własnej twórczości. Muzykowanie na Bum Bum Rurkach - to wspaniały sposób na naukę i zabawę: grając, dzieci rozwijają słuch muzyczny, poczucie rytmu i uczą się współpracy w grupie. Bum Bum Rurki to nieograniczone możliwości aktywności muzycznej: grę na tych instrumentach można łączyć z wieloma innymi instrumentami, śpiewem oraz tańcem. Warsztaty poprowadziła Inna Żołudiewa, muzyk, pianistka, instruktor MDK. Uczestnicy naszych warsztatów po raz pierwszy mieli do czynienia z Bum Bum Rurkami i już nie mogli się doczekać wspólnej zabawy. Wystartowaliśmy w 25 - osobowym składzie. Do Bum Bum Rurek dołączyły kolejne instrumenty: bęben, dzwoneczki oraz fortepian. Dzieci wspaniale sobie poradziły i już po kilku próbach zagraliśmy wspólnie kilka znanych piosenek.
Grę na Bum Bum Rurkach planuje wprowadzić w swojej klasie 1 A Pani Żaneta Karaszkiewicz, nauczyciel kształcenia zintegrowanego ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu.
Dziękujemy warsztatowiczom za aktywny udział w warsztatach, spotkanie było inspirujące i bardzo wesołe.

Warsztaty dla grup zorganizowanych są w stałej ofercie Międzynarodowego Domu Kultury. Informacje można uzyskać w sekretariacie MDK pod numerem telefonu 91 32 82 600. Zapraszamy do współpracy!

Polityka prywatności   © 2004-2021 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski