Jesteś naszym 2826909 gościem

Aktualności:

Od Janosika po dom Mostowiaków - kto zostawi ślad w Międzyzdrojach?  2014-01-27

Od Janosika po dom Mostowiaków - kto zostawi ślad w Międzyzdrojach?
Teresa Lipowska, Witold Pyrkosz i Paweł Wawrzecki odcisną w tym roku dłonie na Alei Gwiazd. To dopiero początek. Nazwisk będzie znacznie więcej - zapewnia Jadwiga Bober, Dyrektor MDK, główny organizator 19.Edycji Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.
Teresa Lipowska w pamięci widzów funkcjonuje jako Barbara Mostowiak. Widzowie kojarzą ją z warszawskimi Teatrem Ludowym i Teatrem Syrena. Międzyzdroje odwiedzi z serialowym partnerem - Lucjanem Mostowiakiem.
Witold Pyrkosz doskonale sprawdza się zarówno w rolach dramatycznych jak i komediowych. Pamiętamy go jako Duńczyka z „Vabank”, Balcerka z serialu „Alternatywy 4” oraz Pyzdrę z „Janosika”. Aktor jest również współtwórcą i reżyserem kabaretu "Dreptak".
Wiesiek Gabriel ze "Złotopolskich", dr Roman Kidler z "Daleko od noszy" w końcu Roman Buła Bułkowski z serialu "Graczykowie" to docenione przez widzów role Pawła Wawrzeckiego. Teatralna publiczność wspomina jego sceniczne wcielenia z Teatru Kwadrat, jest też kojarzony z kabaretem Olgi Lipińskiej. Współpracował między innymi z J.Zaorskim, J.Majewskim, J.Machulskim czy R.Piwowarskim.
Odkąd Dyrektorem Programowym Festiwalu Gwiazd jest Olaf Lubaszenko - aktor filmowy i teatralny, reżyser i producent - najmocniej reprezentowaną dziedziną sztuki jest teatr. Tak będzie również podczas 19. Edycji, gdy zaprezentujemy najciekawsze propozycje sezonu 2013/2014. Pierwsze informacje dotyczące programu pojawią się już w lutym. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony www.festiwalgwiazd.com i profilu na Facebooku.
Na Festiwal Gwiazd zapraszamy w terminie od 2 do 6 lipca 2014 roku do Międzyzdrojów

Polityka prywatności   © 2004-2020 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski