Jesteś naszym 3983433 gościem

Aktualności:

OFERTA WARSZTATÓW WOKALNYCH W MDK 18.02.2008 – 23.02.2008 od godz. 10.00  2008-02-07

MIĘDZYNARODOWY DOM KULTURYW MIĘDZYZDROJACH
18.02.2008 – 23.02.2008 od godz. 10.00
WSTĘP WOLNY

OFERTA WARSZTATÓW WOKALNYCH
Zwracamy się do Państwa z propozycją innowacyjnych na rynku Polski warsztatów wokalnych- warsztatów skierowanych do wokalistów o różnym stopniu zaawansowania- od początkujących do zaawansowanych. Innowacyjność naszego kursu polega na nauce nowoczesnego śpiewania, zgodnego z nurtem światowym. Chcemy kształcić wokalistów w oparciu o najnowsze nurty muzyczne ;hip-hop, neo-soul, house…Dodatkowo w naszej pracy skupiamy się na umuzykalnianiu, poszerzaniu horyzontów muzycznych, poruszamy i odkrywamy kreatywność, ukazujemy spojrzenie na muzykę jakiego jeszcze w Polsce nie było!!!
W trakcie warsztatów próbujemy przekazać wiedzę opartą na doświadczeniu i popartą sukcesami. Oprócz zajęć indywidualnych prowadzone są zajęcia zbiorowe na których to uczestnicy mają możliwość pracy z młodą, profesjonalną , dynamiczną sekcją instrumentalną lub z pianistą mogą również spróbować swych sił na jam session. Dodatkowo każde warsztaty zakończone są koncertem.
Warsztaty prowadzone były w wielu miastach Polski, zawsze spotykały się z wielkim zainteresowaniem i entuzjazmem uczestników i publiczności. Przy okazji warsztatów odbywają się koncerty, podczas których nie tylko prezentują się uczestnicy,ale występuje też zespół i osoby prowadzące warsztaty.

Na warsztaty składają się zajęcia z ;
-emisji głosu
- interpretacji piosenki,
-ruchu scenicznego z elementami tańca-salsa
- pracy z mikrofonem
- improwizacji rytmicznej- w oparciu o nowoczesne loopy,
-praca z sekcją/ pianistą
oraz koncert uczestników.
Jesteśmy młodymi ludźmi z doświadczeniem, którzy tworzą i pracują z pasją!Tę pasję i wiedzę pragniemy przekazać!!!

Zajecia i tematy warsztatow :
1. emisja - praca nad techniką głosu
2. warsztat - umiejetnosc zastosowania metod emisyjnych na konkretnch utworach
3. interpretacja piosenki ,praca nad tekstem
4. ruch sceniczny
5. praca z mikrofonem
6. zajecia i próby z profesjonalną sekcją rytmiczną
a. (przygotowanie materiału do koncertu finałowego warsztatow)
7. Praca w chórkach
8. nagranie CD z koncertu live

Emisja głosu – praca nad oddychaniem ,podparciem oddechowym (cwiczenia na loopach, beat box – sztuka rytmicznego tworzenia dźwięków za pomocą narządów mowy,).
Nauka Artykulacji (poprawnej wymowy,dykcji) , fonacji (ataku dżwięku .elastycznosci aparatu głosowego) oraz powstajacego przy tym rezonansu ( łaczenie rejestrów,barwa ,pozycja głosu),cwiczenia melodyczne przy fortepianie metodą ,,speach level singing”.

Warsztat - podczas którego będzie można wypróbować działanie metod emisyjnych na utworach i połączyć poprawną technikę z właściwą interpretacją.

Interpretacja piosenki – własna koncepcja odtwórcza, praca nad tekstem (zrozumienie tematu, nauka frazowania ) ,kształcenie osobowosci .

Ruch Sceniczny – praca nad elastycznoscią i postawą ciała,ćwiczenia rozciągajace, sposoby poruszania się w róznych stylach muzycznych; (jazz ,r&b,hip hop ,salsa), tworzenie choreografii scenicznej.
Praca z mikrofonem -uwagi techniczne,umiejetnosc ,,nagłasniania się” ,porozumiewania z akustykiem,profesjonalne nazewnictwo , najczesciej popełnianie błedy.

Zajecia z profesjonalną sekcją – w składzie Piano , bas, perkusja, gitara, instrument dęty. Umiejetnosc pracy z pianistą, ustalenie tonacji,okreslanie tempa utworu,charakter-styl ,notacja pisanie formy utworu ,profesjonalne nazewnictwo,
Próby z całą sekcją , przygotowanie utworów do finałowego koncertu.

Praca w chórkach – zabawa podziałami na profesjonalnych loopach, przygotowanie chórków do koncertu.

Cd live koncert – nagranie materiału z koncertu.

WARUNKI UCZESTNICTWA
Uczestnikami warsztatów mogą być wszystkie osoby pragnące śpiewać,nie są przewidziane żadne ograniczenia wiekowe.

WYMAGANIA TECHNICZNE
-sala do zajęć zbiorowych
-salka do zajęć indywidualnych ; instrument klawiszowy
-pomieszczenie do prób indywidualnych uczestników ;odtwaczacz cd
-nagłośnienie

Osoby prowadzące :
ANNA KARAMON-absolwentka I st.PPSM w Krośnie-klasa fortepianu, uczennica Grażyny Łobaszewskiej, Anny Serafińskiej, Izy Zając. Brała udział w warsztatach prowadzonych przez; Ewę Urygę, Lorę Szafran, Ewę Kossak. Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali i przeglądów, m. in.; Astigmatic- fest,muz. elektronicznej(Gdynia-2004)-I miejsce w kat.Młodych Talentów,Ogóln.Festiwal Piosnki Francuskiej-Lubin- I nagroda w kat. profesjonalistów, FAMA- nagroda Trójząb Neptuna-2005, dla największej osobowości festiwalu, za reżyserię koncertu ludoffego,KFPP Opole, Debiuty-2005, Ogólnopolski Festiwal na Interpretacje Piosenek Agnieszki Osieckiej.Współtwórczyni i liderka soulowego zespołu Atomy,autorka i kompozytorka wielu piosenek .Jej dokonania można usłyszeć na antenie radia: Trójka, Programu I PR, PiN, RDC, rozgłośni regionalnych. Prowadziła i prowadzi warsztaty wokalne z Anną Serafińską i Grażyną Łobaszewską, pomysodawczyni i organizatorka dwóch dużych koncertów- Koncertu Ludoffego, `Serca bicie…`- piosenki Andrzeja Zauchy. Udzieliła się w chórkach na płycie Anny Serafińskiej- `Gadu gadu`, obecnie współpracuje z Olo Walickim w projekcie Kaszebe, oraz z `Anna Serafińska Groove Machine`.

ALEKSANDRA NOWAK-wokalistka jazzowa o bardzo charakterystycznej barwie głosu, pedagog, ukończyła studia wokalne na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie dr Ewy Mentel. Od 2001r. jest solistką pierwszej w Polsce orkiestry salsowej ,,Jose Torres &Salsa Tropical, dzięki czemu jest jedną z nielicznych wokalistek posiadających tak dużą wiedzę i doświadczenie wokalne i sceniczne z zakresu szeroko pojętej muzyki latynoskiej. Ola od kilku lat pracuje z młodzieżą; 3 lata prowadziła auducje muzyczne z cyklu ,,Mała Akademia Jazzu”- poruszając zagadnienia z zakresu historii muzyki rozrywkowej (od bluesa po r&b, czy pop), w 2005 roku w rodzinnym Świnoujściu założyła ,, Małe Studium Jazzu” gdzie prowadziła zajęcia z emisji głosu , ruchu scenicznego i historii jazzu skupiając przy tym liczną grupę dzieci i młodzieży. Ola specjalizuje się w technice wokalnej opartej o metodę ,,speach level singing”, ale w swej pracy skupia się przede wszystkim na twórczym i indywidualnym podejściu do każdego ucznia stosując ćwiczenia pomocne w poszukiwaniu własciwej techniki posługiwania się głosem. Obecnie współpracuje z zespołem „Anna Serafińska Groove Machine”.

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski