Jesteś naszym 3329611 gościem

Aktualności:

XV Międzyzdrojskie Czwartki Organowe - 21.08.2014 r.  2014-08-19

Ursula GRAHM – absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, w klasie organów prof. Feliksa Rączkowskiego, którą ukończyła w 1968 r. Jest też absolwentką Politechniki Warszawskiej. Umiejętności gry doskonaliła na kursach mistrzowskich u wybitnych organistów i pedagogów w Niemczech, Holandii, Belgii, Włoszech i Francji.
Jest laureatką konkursu muzyki dawnej w Łodzi, otrzymała wyróżnienie w Konkursie Bachowskim w Brugii. Od 1971 r. mieszka na stałe w Szwecji, gdzie prowadzi działalność koncertową i pedagogiczną. W swym artystycznym dorobku ma koncerty w większości krajów Europy oraz w USA. Kilkakrotnie odbyła tourne koncertowe po Norwegii i Finlandii
Wykonywała także koncerty organowe z orkiestrą oraz w duecie z fortepianem. Dokonała wielu nagrań radiowych. W 1995r. obroniła przewód naukowo-artystyczny I stopnia w Akademii Muzycznej w Warszawie. Jest autorką prac naukowych na temat polskiej i szwedzkiej muzyki organowej oraz budownictwa organowego w Szwecji. Przez 10 lat była członkiem prezydium Towarzystwa Organowego w Szwecji. Otrzymała dwie nagrody kulturalne Południowej Szwecji oraz nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za propagowanie polskiej muzyki organowej za granicą. Systematycznie koncertuje w Katedrze w Lund jako solistka w popularnych sobotnich recitalach organowych.

Polityka prywatności   © 2004-2021 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski