Jesteś naszym 2667580 gościem

Aktualności:

XV Międzyzdrojskie Czwartki Organowe   2014-09-10

„Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza”

W każdy sierpniowy wieczór o godz. 19.00 w Kościele pw. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach można było uczestniczyć w prawdziwym święcie sztuki. Muzyka organowa w wykonaniu wspaniałych artystów spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów, którzy na co dzień nie zawsze mają taką możliwość. To już tradycja trwająca przez 15 lat. W tym roku mogliśmy wysłuchać pięknych koncertów w wykonaniu: Tomasza Adama Nowaka z Niemiec, Urszuli Grahm ze Szwecji, Andrzeja Chorosińskiego z Polski, któremu towarzyszyła aktorka Dominika Figurska recytując wiersze ks. Jana Twardowskiego i na koniec wspaniały koncert Piotra Rachonia z cudownym śpiewem pieśni religijnych Anny Marii Jopek. Do Międzyzdrojów mogliśmy zaprosić tak znakomitych artystów dzięki zaangażowaniu Pani Marii Klorek i Mai Piórskiej, gościnności proboszcza ks. prałata dr Mariana Wittlieba, a przede wszystkim dzięki darczyńcom.
Zorganizować XVI edycję Czwartków Organowych mogliśmy dzięki pomocy finansowej z Urzędu Marszałkowskiego, Wydział Kultury oraz naszych stałych sponsorów, bez których nie bylibyśmy w stanie zaoferować nieodpłatnie tak ciekawych koncertów. Za dotychczasową współpracę i wsparcie finansowe bardzo dziękuję: p.Mirosławowi Pałczyńskiemu- Kino 7 D, p.Teresie, Bogusławowi i Michałowi Sutyła- Biuro Viking Tour, p.Lidii i Andrzejowi Orczykowskim – Klub Paradise, p.Teresie i Jerzemu Zygnanowskim, p. Jerzemu Chabinka –Bagiński& Chabinka SPA, p.Beacie i Bogusławowi Mamińskim – Sporting Kamienica, p.Renacie Dobrzańskiej, Robertowi Kozłowskiemu i Łukaszowi Tereszczykowi – Bistro&Pub NEMO, Zarządowi Banku Spółdzielczego w Międzyzdrojach oraz p.Ewie i Stanisławowi Sapała – Hotel Marina, Teresie i Mirosławowi Tyszkiewicz – Hotel Aurora , za nieodpłatne zapewnienie noclegów, a p.Małgorzacie Wierzbickiej – Kwiaciarnia Tulipan i p.Beacie Klawa- Kwiaciarnia Fiołek- za kwiaty dla artystów oraz p. Andrzejowi Mleczko.
Najlepszym jednak podziękowaniem jest frekwencja, zainteresowanie i radość uczestników.
W dzisiejszych czasach coraz trudniej jest znaleźć ludzi otwartych na współpracę i pomoc, ale myślę że warto podarować innym trochę szczęścia w kontaktach z prawdziwą kulturą.
Jadwiga Bober

Polityka prywatności   © 2004-2020 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski