Jesteś naszym 2993442 gościem

Aktualności:

Międzynarodowy Festiwal Gwiazd 2009r. - informacje prasowe  2009-07-12

Trzeci dzień Międzynarodowego Festiwalu Gwiazd pełen wydarzeń

Minął drugi dzień Międzynarodowego Festiwalu Gwiazd. Wspaniały koncert Majki Jeżowskiej z okazji jej artystycznego 30-lecia porwał widownię
do wspólnej zabawy, a ostatni występ Męskiej Muzyki Waglewskich został ukoronowany wręczeniem platynowej płyty. Od rana teatry Ani Rusz, Ammazon oraz KET zabawiały zarówno najmłodszych jak i dorosłych fanów. Dzisiejszy dzień upłynie pod znakiem znanego musicalu „Klimakterium i Już”, uroczystego koncertu Miecza Szczęśniaka wraz z Gospel Joy i orkiestrą a wieczorem występ Alicji Janosz i Hoodoo Band.

Dzisiaj trzeci pełen emocji dzień festiwalu. Rano zostanie wystawiona sztuka kukiełkowa pt. „Calineczka”, która oczaruje najmłodszych uczestników festiwalu.

Starsi znajdą również coś dla siebie – później odbędą się warsztaty z efektów specjalnych wykorzystywanych w filmach, prowadzone przez Janusza Króla.

Dodatkowo publiczność w Międzyzdrojach będzie miała okazję poznać Edwarda Linde-Lubaszenko, znanego z takich filmów jak na przykład „Chłopaki Nie Płaczą”. Wszystko to dzięki planowanej na tarasie hotelu Amber rozmowie z artystą.

O 16:30 Magda Femme przygotowała muzyczny prezent dla najmłodszych. Jej piosenki
i kołysanki skierowane do dzieci mają zabawiać i uczyć. Muzykę skomponował znany muzyk i kompozytor Janusz Tylman.

W ramach części teatralnej festiwalu popołudniu o 18:30 zostanie zaprezentowany znany musical – „Klimakterium i Już”. Jest to sztuka, przedstawiona w muzyczno-komediowej oprawie, z gwiazdorską obsadą o czterech kobietach, które borykają się z różnymi problemami. Po sztuce aktorki spektaklu spotkają się z dziennikarzami i fanami.

Wieczorem, scenę na Promenadzie ożywi 25-osobowy zespół Gospel Joy z Mieczysławem Szczęśniakiem na czele. Chór i orkiestra zapewnią niesamowite wrażenia.

Po koncercie, tradycyjnie już rozpocznie się kino na plaży. Dzisiaj będzie to czeski film pt. „Młode Wino”. Młody oszust Honza, dowiadując się, że jego dziadek jest śmiertelnie chory, postanawia spełnić jego największe marzenie – podróż dookoła świata. W czasie nieobecności dziadka, Honza decyduje się opiekować jego winnicą. Nie wie że w ten sposób spełni również swoje marzenia.

Pół godziny przed północą, w ramach Nocnego Grania, wystąpi zwyciężczyni pierwszej edycji Idola, Alicja Janosz. Wspólnie z zaprzyjaźniona grupa Hoodoo Band zaserwują melodyjną zabawę w rytmie bluesa. Będzie to premierowy materiał z mającej się niebawem ukazać debiutanckiej płyty.

A już o północy czekać będzie dawka mocnego kina – niemiecki filmy Free Rainer. Jest
to historia producenta, który chociaż wszystko, co ma zawdzięcza najgłupszym
i najbardziej wulgarnym programom, zamierza zmienić oblicze niemieckiej telewizji.

Już półmetek Międzynarodowego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach

Wspaniały występ Miecza Szczęśniaka i Gospel Joy oraz bluesowe nocne granie w wykonaniu Ali Janosz i Hoodoo Band to tylko niektóre z wydarzeń trzeciego dnia Międzynarodowego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Wszystkie bilety Klimakterium i już zostały wyprzedane. Teatr uliczny KET oraz taniec z ogniem w wykonaniu Happy Fire na Promenadzie Gwiazd również cieszyły się ogromna popularnością.

A dzisiaj już w południe przyjdzie czas na warsztaty z efektów specjalnych. Tym razem poprowadzi je Jarosław Barzan, zdobywca licznych nagród w kategorii montażu. Pokaże on uczestnikom jak można nagiąć rzeczywistość i budować emocje oraz wiele innych tajników branży. Jarosław Barzan jest jednym z najlepszych polskich montażystów
i pracował m. in. przy filmach „Lejdis”, „Pitbul”, „39 i pół” i „Ciało”. Film „Ciało” jest również związany z Tomaszem Karolakiem, który był przełomowym momentem w jego karierze. Aktora „Lejdis”, „Testosteronu” i „Rezerwatu” będzie można spotkać na tarasie Hotelu Amber Balltic o godzinie 17:00. Trzy godziny wcześniej w tym samym miejscu Stanisław Mikulski spotka się z widzami i podzieli się z nimi aktorską pasja i anegdotami z planów takich filmów jak „Kanał” Andrzeja Wajdy i „skąpanych w Ogniu” Jerzego Passendorfa.

Część teatralną o godzinie 15:00 rozpocznie spektakl „Matematyka Miłości Ester Villar”. Przejmująca historia o odkrywaniu kolejnych masek sztuki przybieranych w życiu przez człowieka i aktora. W obsadzie jest Małgorzata Zajączkowska i Piotr Woźniak. Trzy i pół godziny później, w tym samym miejscu czyli Międzynarodowym Domu Kultury, odbędzie się bardzo oczekiwany koncert „Piosenki z Teatru”. Piosenki z trzech przedstawień teatralnych śpiewać będzie Krystyna Janda w akompaniamencie Wojciecha Borkowskiego na fortepianie, Andrzeja Łukasika na kontrabasie, Marka Wrońskiego na skrzypcach i Adama Lewandowskiego na perkusji.

Wieczorem, angielski zespół „Touch and Go”, znany z takich przebojów jak „Would you” i „Straight to Number One”, wystąpi na Festiwalu. Wyróżni ich szalenie rozrywkowy i dynamiczny repertuar, który na pewno zachęci do zabawy widzów.

Tuż po koncercie zapraszamy na nocne granie. Wystąpi DJ Animal Dee, znany z warszawskich klubów jak np. Luzztro. Charakteryzują go dźwięki elektro, elektro house, tech-house oraz Mouse pumpin’.

Kino na plaży tym razem zaprasza na szwedzki film „Pozwól Mi Wejść”. Młody Oskar poznaje swoją rówieśniczkę – wiecznie bladą Eli, która wychodzi tylko w nocy. Wraz z jej pojawieniem zaczynają dziać się przerażające rzeczy.

W Międzyzdrojach podczas weekendu będzie można spotkać m.in. Annę Samusionek, Weronikę Książkiewicz, Krystynę Jandę i Stanisław Mikulskiego. Gwiazdy przyjechały samochodami marki Lancia.
Platynowa Męska Muzyka

Przyznana na Międzynarodowym Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach

Ostatni wspólny koncert Waglewskich zakończył się wręczeniem platynowej płyty za projekt „Męska Muzyka”. Wojciech Waglewski i jego synowie Fisz oraz Emade zagrali wspaniały koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Ich występ został nagrodzony owacjami na stojąco.

Rodzinny skład Męskiej Muzyki łączy doświadczenie trzech artystów, czego skutkiem jest niepowtarzalne brzmienie. „Efektowna, ale nie efekciarska, szczera, ale nie ckliwa, prosta, ale nie prostacka” – tak właśnie mówią o swojej muzyce sami twórcy. O ich popularności świadczy ponad 30 000 sprzedanych płyt w Polsce, za co właśnie otrzymali platynową płytę.

Owocem pracy Wojtka Waglewskiego oraz jego synów - Bartka (Fisz) oraz Piotrka (Emade) jest ich pierwsza wspólna pełnowymiarowa, przebojowa, choć bardzo kameralna płyta - „Męska muzyka”. To muzyka dla wszystkich „niezmiennie trafionych”, którzy tym trafieniem „mają ochotę wciąż się z kimś dzielić”. Fisz, który napisał tu sześć z piętnastu tekstów piosenek, podgląda i opisuje te bardziej śmieszne strony życia „uczuciowego”. Z kolei Emade jest perkusistą, DJ-em i znanym hip-hopowym producentem. Wojciech Waglewski, spogląda do wewnątrz siebie i w swoich piosenkach najzwyczajniej spokojnym głosem pociesza i podpowiada.
Więcej informacji udziela:
Barbara Sołtysińska Karol Tomaszewski
Ciszewski Public Relations Studio Agart
tel. +48 662 11 06 01 tel. +48 600 37 46 36
e-mail: bsoltysinska@publicrelations.pl e-mail: k.tomaszewski@studioagart.com

Jadwiga Bober
Międzynarodowy Dom Kultury
tel. +48 608 489 038
e-mail: um_promocja@miedzyzdroje.pl

Polityka prywatności   © 2004-2021 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski