Jesteś naszym 3087078 gościem

Aktualności:

Spotkanie z Szymonem Kuśmiderem  2021-07-21

Spotkania z Audioteką i „Solaris”Stanisława Lema.
W czwartek, 22 lipca na scenie plenerowej Alei Gwiazd o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z polskim aktorem teatralnym i filmowym, Szymonem Kuśmiderem.
W ramach spotkań z Audioteką aktor przeczyta fragmenty najbardziej znanej powieści Stanisława Lema „Solaris”.
Szymon Kuśmider w 1991 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. 23 marca tego samego roku miał miejsce jego debiut teatralny. Aktor Starego Teatru w Krakowie.
Wystąpił w kilkudziesięciu sztukach Teatru Telewizji. Zagrał m.in. rolę Wacława w spektaklu „Zemsta” (1994), rolę Rafała w spektaklu „Urodziny” (1995), rolę mężczyzny z Polski w „Prymasie Hlondzie”. W 2001 otrzymał nagrodę krakowską „Złotą Maskę”.
Znany z ról w filmach i serialach: Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza, Lista Schindlera, Śmierć jak kromka chleba, Bar Atlantic, Sława i chwała, Nie ma zmiłuj, Samo niebo, Plebania, Na dobre i na złe, Samo życie, Zaginiona, Na Wspólnej, Pierwsza miłość, Defekt, Tak miało być, Egzamin z życia, Boża podszewka II, Kryminalni, I kto tu rządzi?, Barwy szczęścia, Trzeci oficer, Jak żyć?, Faceci do wzięcia, Szpilki na Giewoncie, Ojciec Mateusz, Czas honoru, Wiadomości z drugiej ręki, Układ warszawski, Popatrz na mnie, Bitwa warszawska, Prawo Agaty.
Użyczał swego głosu postaciom w produkcjach filmowych: Transformers Animated, Hobbit: Niezwykła podróż, Hobbit: Pustkowie Smauga, Jak wytresować smoka 2,Hobbit: Bitwa Pięciu Armii, Strażnicy Galaktyki, Wiedźmin 3, W głowie się nie mieści, Inspektor Gadżet, Kung Fu Panda 3, Doktor Strange, Czarna Pantera, Zakochany kundel, Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja.
Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Polityka prywatności   © 2004-2021 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski