Jesteś naszym 4248292 gościem

Aktualności:

Ferie Zimowe 2022 w MDK 31.01.-11.02.2022r.  2022-02-12

Ferie zimowe to czas, który każdy rodzic chce spędzić razem ze swoimi dziećmi. Albo szuka miejsc, w których jego dzieci poczują się wspaniale, ale też i on sam będzie mógł znaleźć odrobinę czasu tylko dla siebie. Aby nie był to czas nudy, tylko czas wypełniony ciekawymi pomysłami, aby ferie w Międzyzdrojach nie musiały być monotonne i kończyć się przed ekranem telewizora czy komputera, przez te dwa tygodnie wolnego od nauki Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach zaoferował bardzo interesujący program. Przygotował feryjny plan zajęć, który zaspokoił potrzeby zarówno dzieci jak i młodzieży z Gminy Międzyzdroje. Od poniedziałku do piątku spędzali oni ferie zimowe aktywnie, i twórczo.
Na scenie w Sali teatralnej MDK odbywały się zajęcia muzyczne, taneczne, a także śpiewanie na ekranie. Była uruchomiona kafejka internetowa oraz warsztaty z robotyki i programowania Lego Spike Prime. Na zajęciach plastycznych malowali i rysowali, a także kreatywnie tworzyli dekoracje. W czasie wolnym pomiędzy zajęciami dzieci korzystały z różnych gier karcianych i planszowych. Leśnicy z Wolińskiego Parku Narodowego prowadzili zajęcia o faunie, florze i walorach przyrodniczych Wyspy Wolin. Uczestnicy ferii poznawali tajniki fotografowania, a nawet szkolili się podczas Ratowniczego ABC jak udzielać pomocy i opatrywać rany przy wypadkach.
Poza zajęciami w Międzynarodowym Domu Kultury dzieci i młodzież skorzystała z innych atrakcji. Zwiedzali Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego, Oceanarium oraz Bałtycki Park Miniatur. Byli w Kinie Eva na seansie filmowym, a nawet jeździli kolejką turystyczną z Fun Parku po mieście. W ramach rozrywki korzystali z torów kręgielni w Hotelu Aurora Family & SPA w Międzyzdrojach. Dla ruchu i sportu odbyły się dwa spotkania ze skateboardingiem i snowboardem. Rozegrano także turniej szachowy w grze aktywnej o Mistrzostwo Ferii Zimowych 2022 w MDK.
W ostatni dzień ferii dla naszych najmłodszych uczestników została przygotowana gra podsumowująca wszystkie dni spędzone w MDK. Młodzież została podzielona na 4 drużyny, które na początku rywalizowały o pierwszeństwo wyjścia na kolejne punkty. Na grze musieli m.in. opatrzyć skaleczenie, odgadnąć z różnych produktów spożywczych jakie wyjdzie danie, czy trochę pocelować i się nieco poruszać. A przed godz. 13:00 zorganizowano dla wszystkich spotkanie przy scenie, gdzie każdy otrzymał coś w nagrodę za udział w feriach zimowych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom oraz firmom za umożliwienie skorzystania z mnóstwa atrakcji w czasie ferii zimowych. Nasza młodzież bawiła się wspaniale!

Do zobaczenia za rok!
Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

                         

Relacje z wydarzeń

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


> ”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposa&zdotenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na u&zdotytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”

Polityka prywatności   © 2004-2023 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski