Jesteś naszym 4919283 gościem

Aktualności:

Wystawa upamiętniająca 130-lecie urodzin generała Władysława Andersa 11-17.08.2022r.  2022-08-10


W 130 rocznicę urodzin generała Władysława Andersa, czyli 11 sierpnia 2022 roku, w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach została otwarta wystawa poświęcona historii Armii Andersa, a pomysłodawcą i inicjatorem jej jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
W tym roku na początku czerwca także mieliśmy wyjątkową okazję gościć w naszym mieście Panią Annę Marię Anders, córkę gen. Andersa, której wizyta była związana z pomnikiem, który od kilku lat znajduje się w foyer Międzynarodowego Domu Kultury, a otwarta wystawa idealnie wkomponowała się do pomnika.
Prezentowana wystaw przybliża postać generała Władysława Andersa, ukazuje niezwykłą historię powstania pieśni pt. „Czerwone Maki”, a także przemarszu Armii Andersa, czy zdobycie klasztoru na Monte Cassino we Włoszech. W związku z obchodami 78 rocznicy Bitwy pod Monte Cassino ekspozycja była zaprezentowana również w mieście Cassino we Włoszech.
Zapraszamy do zwiedzania! Wystawa będzie dostępna do 17 sierpnia 2022 r.
Wstęp Wolny.

Międzynarodowy Dom Kultury
w Międzyzdrojach

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004-2023 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski