Jesteś naszym 4382530 gościem

Aktualności:

Spotkanie autorskie z Darią Galant 15.04.2023 r.  2023-04-04

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Darią Galant- pisarką, poetką, eseistką, reżyserem, autorką sztuki wizualnej (obrazy, asamblaże) i koncepcji filozoficznej Teoria Białej Emocji, uczącej rozwoju człowieka przez kontakt z przyrodą i sztuką oraz poszukiwaniem w życiu dobrej intencji jako komunikacji ze światem.

Daria przez literaturoznawców i krytyków literackich uznana jest za poetkę natury, mistyczkę przyrody, która doskonale rozumie duchowość i przesłanie otaczającej nas natury. Pisarka również jest zaklinaczką koni,czyli znawczynią psychiki koni.Jej konie występują w filmach dokumentalnych i spektaklach filmowych.

Twórczość Darii Galant tłumaczona jest na różne języki i cieszy się dużym zainteresowaniem w Polsce oraz poza jej granicami. Powieści, poezje, eseje, opowiadania, dramaty i obrazy tworzą niezapomniane wrażenie dla czytelników i odbiorców. Twórczość pisarki dotyczy duchowości człowieka i natury, poszukiwania prawdy o celu życia, sensu istnienia, relacjach i poszukiwaniu nadziei. Jej powieści charakteryzuje realizm magiczny oraz doskonała narracja.

Autorka napisała następujące powieści: "Bóg ukrył się w górach"- powieść egzystencjalna, "Południca"- powieść grozy, "Siostry Opposto"- powieść grozy, "Kobieta o oczach rzeki"- zbiór opowiadań, "Dwór Wiatrów"- powieść realizmu magicznego.

Dramaty: "Departament Straconego Czasu"- dramat w III aktach oraz "Obłudnicy- czarcie wesele"- dramat psychologiczno- ludowy.

Zbiory wierszy: "Lilith" oraz "Syrena Słowiańska". "Syrena Słowiańska" przetłumaczona została w roku 2022 na j. czeski przez wybitnego literaturoznawcę prof. Libora Martinka.

Okładki wydania książek Darii bardzo często są jej obrazami ("Departament Straconego Czasu", "Syrena Słowiańska" - wydanie polskie i "Syrena Słowiańska"- wydanie czeskie).

Daria prowadzi pracownie literackie- Domy Literatury Darii Galant. jej dom i ośrodek twórczości Dwór Olchowe Łąki znajduje się na Kurpiach Białych w Puszczy Białej (Mazowsze). Daria pochodzi z Dolnego Śląska, urodziła się we Wrocławiu i tam ukończyła studia filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.

Jej Domy Literatury- miejsca kulturotwórcze- znajdują się w Warszawie- Pracownia "W Niebie", koło Szczecinka " Dom Dróżników" oraz nad Bałtykiem k. Darłowa i Jarosławca "Podświadomość Morza- dom szachulcowy" .Wszyscy osoby uczestniczące w tym ciekawym wydarzeniu będą miały możliwość napić się kawy lub herbaty oraz pokosztować przepysznych domowych wypieków.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


> ”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposa&zdotenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na u&zdotytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”

Polityka prywatności   © 2004-2023 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski