Jesteś naszym 3979946 gościem

Aktualności:

II PLENER MALARSTWA WSPÓŁCZESNEGO  2007-05-16

II PLENER MALARSTWA WSPÓŁCZESNEGO
Międzyzdroje - między morzem i miastem
POPLENEROWA WYSTAWA MALARSTWA

KONCERT AGA ZARYAN

OPEN SEA Międzyzdroje 2007

Organizatorzy

- Gmina Międzyzdroje
- Agencja Open Mind we współpracy Fundacją Animatica i Stowarzyszeniem Orkiestra Jazzowa

Opis działania

W dniach 20 maja do 02 czerwca 2007 roku zorganizowany zostanie w Międzyzdrojach po raz drugi plener malarstwa współczesnego na który zaproszeni zostali artyści z Polski reprezentujący uznane malarstwo akademickie i dekoracyjne. Plener zakończy wernisaż Wystawy obrazów, które powstaną w Międzyzdrojach oraz koncert jazzowej wokalistki Agi Zaryan. Wernisaż i koncert zaplanowano na 02 czerwca.

Inspiracją artystyczną będzie tym razem ciekawa i malownicza zabudowa Międzyzdrojów, miasta położonego nad Bałtykiem. Budzący się do życia wakacyjny kurort to nie tylko morze i piękna plaża z wydmami, ale także wiele zabytków oraz interesujących budynków wtopionych w nadmorski krajobraz. Przesłaniem pleneru będzie hasło; Międzyzdroje - między morzem i miastem. Chcemy aby artyści powodowani atmosferą miejsca, klimatem, otoczeniem i tym samym przesłaniem ukazali całą swoją różnorodność warsztatu artystycznego, przeżywania estetycznego, postrzegania świata. Będzie to także doskonała okazja do wymiany doświadczeń i myśli między współcześnie tworzącymi artystami z Polski.
W tym roku zorganizowane zostaną także spotkania malarzy z mieszkańcami i turystami, w tym przede wszystkim warsztaty rysunku, w których udział weźmie wybrana grupa mieszkańców Międzyzdrojów. Warsztaty będą odbywały się 3 godziny dziennie przez dwa tygodnie. Będzie je prowadził artysta, uczestniczący w plenerze.
Na zakończenie pleneru 02 czerwca rozpocznie się wystawa prac poplenerowych. Ekspozycja będzie wystawiana w Międzyzdrojach w Miejskim Domu Kultury oraz w Szczecinie w trakcie Zlotu Wielkich Żaglowców "The Tall Ships' Races" Szczecin 2007 r. Obrazy będą także eksponowane i promowane w ramach działań Fundacji Animatica, m.in. w projektach Akademii Odbiorcy Sztuki oraz projekcie agencji Open Mind Sztuka dla Biznesu.
Międzyzdroje na zakończenie pleneru otrzymają wybrany obraz, który pozostanie w Międzynarodowym Domu Kultury. Pozostawione prace po kilku latach mają stworzyć kolekcję obrazów prezentujących wakacyjny kurort Międzyzdroje i być atrakcją dla turystów.

Gwiazda Aga Zaryan

Aga Zaryan to młoda wokalistka jazzowa, która dwukrotnie była stypendystką międzynarodowych warsztatów jazzowych: Stanford Jazz Workshop i Jazz Camp West w Stanach Zjednoczonych i kształciła się pod okiem między innymi Rebecci Parris i Madeline. Jej najnowsza płyta - "Picking Up the Pieces" - nagrana została w Los Angeles, przy udziale wybitnych muzyków: Darka Oleszkiewicza, Larryego Koonse'a, Munyuango Jacksona i Nolana Shaheeda (znanych ze współpracy z gwiazdami światowej sceny takimi jak Stevie Wonder, Marvin Gaye, Anita Baker, Sting, Miles Davis czy Diana Krall)

Terminarz Pleneru:
- 22 maja Dom Kultury - godzina 17.00. oficjalne otwarcie pleneru przez władze Miasta spotkanie z artystami. Przekazanie gminie, na rzecz MDK obrazu z ubiegłorocznego pleneru oraz albumu ze zdjęciami obrazów. FOYER MDK
- 23 maja - 02 czerwca warsztaty rysunku dla grupy osób z Międzyzdrojów grupa wybrana przez gminę około 10 -12 osób, minimalny wiek 12 lat
- 02 czerwca Wernisaż wystawy poplenerowej w Domu Kultury w Międzyzdrojach
Koncert jazzowy - Aga Zarian początek 19.00
- 02 - 30 czerwca Poplenerowa Wystawa Obrazów

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski