Jesteś naszym 3163092 gościem

Aktualności:

14 gwiazd na 18 urodziny  2013-03-27

Festiwal Gwiazd jest już pełnoletni. Zapowiadają się urodziny bez precedensu! Aż czternaścioro przedstawicieli świata kultury odciśnie swoje dłonie na Alei Gwiazd. Profesor Adam Myjak twórca Alei Gwiazd pracuje również nad tablicą, która upamiętni wybitnego reżysera Janusza Morgensterna.
Tegoroczna gala będzie wyjątkowa z jeszcze jednego powodu. Reżyserii multimedialnego widowiska podjął się Krzysztof Jasiński, twórca m.in. znanych z TVP benefisów w krakowskim Teatrze STU. Podczas Festiwalu oprócz Gali Odsłonięcia Odcisków zobaczymy również dwa reżyserowane przez niego spektakle: „Wielki John Barrymore” (05.07.2013) i „Wariacje Tischnerowskie, Kabaret Filozoficzny” (06.07.2013). - To nie jest przypadek, że dłonie odciska właśnie czternastu artystów. Dokładnie 18 lat temu ówcześni Organizatorzy zdecydowali, że stałym elementem Festiwalu powinno być właśnie „odciskanie” dłoni, po krótkiej przerwie wróciliśmy do tej tradycji, to już będzie 14 rok, kiedy w Alei Gwiazd swój trwały ślad pozostawiają artyści polskiej sceny – wyjaśnia Jadwiga Bober, Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury. Swoje ślady na Alei Gwiazd zostawią gwiazdy teatru: Marta Lipińska, Emilian Kamiński, Edwarde Linde Lubaszenko, Ewa Kasprzyk i Joanną Kurowska, a także reżyser Janusz Zaorski. Wśród festiwalowych „Wydarzeń specjalnych” znalazł się koncert „Satanorium”, z tekstami piosenek napisanych przez Agnieszkę Osiecką, Jana Wołka, Andrzeja Waligórskiego i Edwarda Staruchy, w wykonaniu ulubionych aktorów (m.in. : Stanisława Celińska, Zbigniew Zamachowski, Piotr Machalica, Marian Opania, Hanna Banaszak, Anna Dereszowska). Sam Jerzy Satanowski będzie obecny i również zostawi swój ślad w Międzyzdrojach, podobnie jak piszący teksty do jego muzyki Jan Wołek i śpiewająca je w niepowtarzalny sposób Hanna Banaszak. Podczas 18.Edycji mocną reprezentację mają aktorzy z filmu „Czas honoru”. Do urodzinowej czternastki weszli również Magdalena Różczka, Jan Wieczorkowski, Maciej Zakościelny, Antoni Pawlicki, Jakub Wesołowski znani z „Czasu Honoru”.
Od 3 lat, odkąd Dyrektorem Artystycznym jest Olaf Lubaszenko głównym nurtem tegorocznej 18.edycji festiwalu jest teatr. Program artystyczny: teatr i muzyka jest gotowy. Dopinamy tylko szczegóły.
Więcej informacji o programie 18.Edycji Festiwalu Gwiazd można znaleźć na www.festiwalgwiazd.com.pl , a także na profilu Festiwalu na Facebooku.
Zapraszamy do Międzyzdrojów od 3-7 lipca 2013.
Jadwiga Bober
Dyrektor MDK
91 32 82 600

Polityka prywatności   © 2004-2021 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski