Jesteś naszym 4792780 gościem

Aktualności:

Hej kolęda, hej kolęda  2014-01-20

Śpiewanie kolęd cudny nastrój stwarza,
wywołuje wspomnienia i uśmiech na twarzach.
Gdy Gwiazda Betlejemska blask swój rozsiewa,
niech każdy kolędę z Nami zaśpiewa.
Słowa: Marianna Kargul

To już tradycja. Już po raz 6 spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu 18 stycznia 2014 r. w Sali Teatralnej MDK, z udziałem naszych zaprzyjaźnionych zespołów: „Schola Confido”, Zespół „Fale”, Zespół „Bryza” z Międzyzdrojów, „ Julin” z Wolina, Zespół Śpiewaczy „Relax” z Kamienia Pomorskiego, Zespół Śpiewaczy „Keja”, „Malwy” z Przytoru, „Słowianki” ze Świnoujścia, Zespół „Balbiny” z Polic oraz mieszkańcy Międzyzdrojów. To ludzie złotego wieku, wielkiego serca i pasji, kultywują to co jest najpiękniejsze- nasze tradycje. Czy święta moglibyśmy spędzić,, bez choinki i naszych pięknych kolęd,, chyba nie, a co najważniejsze, spędzamy je w rodzinie, a tu stanowimy jedną wielka rodzinę ludzi sztuki. Ludzie, którzy po przejściu na emerytury, są aktywni, chcą coś w swoim pięknym wieku zrobić dla innych i to są nasi emeryci. Piękne muzyczne popołudnie, ciekawe interpretacje kolęd np. przez Zespół „Keja” pt. „Tym, co na wiecznej wachcie” i autorskie widowisko, z udziałem naszych emerytów i ich wnuków. Więcej informacji i Galeria zdjęć znajduje się na naszej stronie internetowej, www.mdkmiedzyzdroje.com.


Sł. Krystyna Bakun
Muz. Barbara Okoń
Tym co na wiecznej wachcie
Kotwicowiska uśpione ,wilijny rozbudzi blask
Pamięcią spłyną ku brzegom, żeglarze z wiecznych wacht,
Cicho zanucą falami z kolędą staną u drzwi
Do stołu usiądą z nami
Li li li li
Li li li li, li li li li li, a -a-a- li li li li w stajence dzieciątko śpi
Gdy pierwsza gwiazdka zabłyśnie, na drzewku świeczka zapłonie
Opłatek rzucą na fale, kochane najczulsze dłonie,
Noc się kolędą rozpląsa , w oku już czai się łza,
W oku już czai się łza
A-a-a-a
A-a-a-a-a-a-, a-a-a-a-a-a-, a-a-a-a-a-a-a-w stajence dzieciątko łka
Niebo i ziemia i morze, kolędą dzwonią radośnie,
Niech żal już w sercu nie gości, niech cię nie bolą wspomnienia
W cichej stajence uśmiechem, dzieciątko świat opromienia,
Dzieciątko świat opromienia
A-a-a-a
A-a-a-a-a-a-, a-a-a-a-a-a-, li-li-li-li, w stajence dzieciątko śpi

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004-2023 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski