Jesteś naszym 5269031 gościem

Aktualności:

XIV ZACHODNIOPOMORSKI FETSIWAL NAUKI W MIĘDZYZDROJACH I WOLINIE   2014-05-13

Już po raz 14 odbędzie się Zachodniopomorski Festiwal Nauki organizowany przez Szczecińskie Towarzystwo Naukowe. Poszczególne edycje festiwalu odbywają się w różnych miejscowościach naszego województwa. Tym razem mamy zaszczyt gościć go w Międzyzdrojach oraz w Wolinie.
Festiwal odbywa się w dniach 15 – 17 maja 2014 roku, jest skierowany do wszystkich mieszkańców – najmłodszych i najstarszych oraz turystów, którzy są zainteresowani poszerzeniem wiedzy z bardzo różnych tematów – od przyrody, po fizykę, zdrowy styl życia aż po to, jak ładnie mówić po polsku. Wśród wykładowców są: prof. Kazimierz Kozłowski, prof. Janina Jasnowska, prof. Stanisław Musielak i wielu innych wybitnych przedstawicieli świata nauki
Pierwszy dzień festiwalu 15 maja - czwartek to sesja naukowa, która odbędzie się w Centrum Edukacyjno – Muzealnym Muzeum WPN w Międzyzdrojach, od godz. 10.00 do 16.30, tematem sesji jest ,,Ochrona przyrody w województwie zachodniopomorskim – stan aktualny i perspektywy”, sesja obywa się pod patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego dr Marka Tałasiewicza.
Drugiego dnia 16 maja – piątek, zapraszamy serdecznie do Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach. Otwarcie nastąpi o godz. 9.00. W tym dniu wykłady dla młodszych i starszych o bardzo różnorodnej tematyce: odbędzie się cykl warsztatów poświęcony zdrowemu stylowi życia, spotkanie z olimpijczykiem wioślarzem Markiem Kolbowiczem oraz trenerem wybitnego sportowca na temat znaczenia sportu oraz treningu sportowego, będzie można dowiedzieć się dlaczego Misdroy stały się Międzyzdrojami, o architekturze naszego miasta opowie architekt Pani Małgorzata Gwiazdowska. Przedstawiciele Uniwersytetu Szczecińskiego przedstawią wykłady o złudzeniu optycznym oraz o zjawiskach opisywanych za pomocą ciśnienia atmosferycznego i hydrostatycznego.
Te tematy zostały zaproponowane przez środowisko szkolne.
Oddzielne wykłady o tej tematyce będzie miała młodzież ze szkoły Podstawowej w Wapnicy oraz młodzież w Wolinie.
Festiwal zakończy się 17 maja wycieczką dla młodzieży z międzyzdrojskich i wolińskich szkół, jej tematyką będzie ,,Ochrona przyrody na półwyspie Przytór w strefie budowy gazoportu Świnoujście”
Szczegółowe informacje i program festiwalu dostępne na stronie www.miedzyzdroje.pl oraz na www.festiwal.stn.szczecin.pl
Wstęp na wykłady w dniach 15 i 16 maja bezpłatny. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.


Joanna Ścigała
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą
UM w Międzyzdrojach

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski