Jesteś naszym 5009139 gościem

Aktualności:

Pierwsze marcowe imprezy w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach   2022-02-15

Zapowiada się wyjątkowy atrakcyjny początek marca w Międzyzdrojach. Biegi po międzyzdrojskiej promenadzie, wernisaż wystawy malarskiej oraz przedstawienia teatralne i kabaretowe - zobacz co będzie...

W niedzielę, 6 marca od godziny 11:00 MDK wspierać będzie i pomagać jako współorganizator przy X edycji „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Na terenie promenady będą ułożone trzy trasy biegowe: dla dzieci ok. 400m, okolicznościowy 1963m i na ok 5000m. Start i meta w Golden Tulip Międzyzdroje Residence.
O godzinie 17:30 w foyer Międzynarodowego Domu Kultury rozpocznie się wernisaż wystawy malarskiej lokalnego artysty, a o godzinie 18:00 spektakl poetycki „Dancing – poezja Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego” w wykonaniu znanych aktorów teatralnych Mai Barełkowskiej i Piotra Cyrwusa. Program poetycki Dancing powstał w oparciu o wybrane wiersze K.I. Gałczyńskiego. Dlaczego Dancing? Scenerią wielu utworów poety jest muzyka i taniec. Bo czyż życie nie jest tańcem, do którego zostaliśmy zaproszeni… Raz dajemy mu się porwać, innym razem wtulamy się w ciemny kąt, tkwimy pod ścianą. Muzyka jednak gra zawsze, raz rytmem wolnym, raz szalonym. Swoim pięknem zaprasza…
Jest u Gałczyńskiego i walc miłości i polonez polityki, jest kołysanka dzieciństwa i pieśń wyznawców.

Wtorkowe popołudnie 8 marca 2022 r. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach będzie dla Pań! By uczcić ten wyjątkowy dzień, Dzień Kobiet, przygotowano moc atrakcji. O godzinie 18:00 w Sali teatralnej MDK wyjątkowo odbędzie się występ kabaretu Czarny Kot Rudy. Czarny Kot Rudy to kabaret działający - już 25. lat! - w szczecińskim Teatrze Polskim. W swojej twórczości odwołuje się do paryskich kabaretów przełomu XIX i XX wieku, czerpie też z atmosfery polskich scen międzywojnia i nieobcy jest mu nastrój krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Zapraszamy do świata, w którym poezja miesza się z satyrą, a wyborny koktajl monologów, skeczy i piosenek wprowadza w kolejne kręgi kabaretowego wtajemniczenia.

Bilety wstępu na spektakl i kabaret po 40 zł,
Wstęp z Międzyzdrojską Kartą Mieszkańca bezpłatny. Ilość miejsc z kartą mieszkańca jest ograniczona.

Bilety dostępne są w Międzynarodowym Domu Kultury do dnia 3 marca 2022r.


Zapraszamy Serdecznie

Międzynarodowy Dom Kultury

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski