Jesteś naszym 3633463 gościem

Aktualności:

Komunikat dotyczący XVIII Finału WOŚP  2010-01-19

Szanowni Państwo!

Śladem lat ubiegłych został zorganizowany XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dniu 10 stycznia 2010 roku – odbyło się zbieranie środków pieniężnych - dla dzieci z chorobami onkologicznymi - na doposażenie klinik onkologicznych w sprzęt wysokospecjalistyczny.
Nam przyświecał jeden cel "Zdążyć z pomocą", bo czasami może być za późno, więc w Międzynarodowym Domu Kultury został utworzony sztab WOŚP.
Na naszą prośbę o włączenie się do akcji odpowiedzieli i czynnie uczestniczyli w niej: Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Międzyzdrojach, poprzez zorganizowanie fantów i przeprowadzenie loterii fantowej, wykonanie wypieków ciast domowych, Dom Wczasów Dziecięcych, który przygotował kiermasz z „kulinarnymi pysznościami”, po raz pierwszy Biblioteka Miejska zorganizowała kiermasz książek, Gimnazjum Nr 1 w Międzyzdrojach – piękny program artystyczny na WOŚP, Pani Agnieszka i Łukasz Tereszczyk z Wilii MARTINII przygotowali pyszną grochówkę dla wszystkich wolontariuszy. W Międzyzdrojach jest dużo ludzi, którym problem chorych jest bliski i czynnie włączyli się w pomoc „bez zobowiązań” np. moi pracownicy MDK, emeryci, pracownicy DWD, Biblioteki, nauczyciele i dzieci z Gimnazjum, dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i Nr 2 z Wapnicy oraz opiekunowie Zuchów: p. Tomasz Rychłowski i Marlena Salamon, Pani Ewa Senkowska ze sklep Grafitii oraz Pan Andrzej Mleczko, który prowadził program artystyczny i licytację. Bardzo pozytywną postawą wykazały się dzieci ze szkoły podstawowej Nr 1 i 2 z Wapnicy oraz nasi Gimnazjaliści, którzy pomimo bardzo zimnego i śnieżnego poranka na godz. 9.00 sprawnie i na czas zgłosili się do nas, do MDK, żeby odebrać puszki i ruszyć w miasto, w celu zbiórki środków finansowych do puszek.
Wszyscy pracowali w formie wolontariatu. Policja i Straż Miejska również czuwała nad bezpieczeństwem organizacyjnym WOŚP.

Bardzo nas cieszy, że mieszkańcy i przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie naszego miasta przekazali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gadżety na licytację. Wśród nich są między innymi:
1) Państwo Zofia i Jerzy Świątniccy - 24 szt pozłacanych medali wraz z 24 Albumami z pielgrzymek Jana Pawła II, 2) Pan Michał Januszewski – obraz „Fiordy” z 1947 roku,
3) Pan Janusz Zalewski – 4 grafiki zabytkowych budynków z naszego miasta,
4) Pan Marcin Pomieczyński - Puszka ,,Mocny Full” z podpisami aktorów z serialu ,,Świat według Kiepskich i plakat z podpisami KABARETU ŁOWCY.B, 5) Ewelina i Tomasz Mitura - Obraz ,,STATEK”
6) Hotel WOLIN - 1-en Voucher miesięczny na basen oraz 2-gi vouchery na kręgielnię, 7) Urząd Miejski - Książki p. Danuty Szyksznian ,, Jak dopalał się ogień biwaku” oraz
Encyklopedia Powszechna,
8) Pani Bożena Rychłowska – Choma – zegar na sztaludze, wazon i komplety serwet,
9) Pan Grzegorz Ludwiczak – komplety monet i medali okolicznościowych, obrazki, koszulki z logo Międzyzdrojów, płyta okolicznościowa WOŚP,
10) Pan Dariusz Marjański - Krawat Samoobrony, 11) Pani Janina Bagrowiska - Obraz ,,Jezus”,
12) Pani Joanna Ścigała – 3 obrazki haftu,
13) Patrycja Klawa - Serce WOŚP, 14) Małgorzata i Leszek Dorosz – „ rękawice z Gali boksu”, sprasowane pieniądze 75 tyś. zł.
Z licytacji w/w artykułów zebraliśmy kwotę- 2.865.00 zł
Ważna informacja – w dniu 10 stycznia 2010 roku zebraliśmy ogółem - 24 076,25 PLN, w tym: Międzyzdroje 15.473,29 zł, plus Wolin – 8.602,96 zł, gdzie uruchomiony został punkt WOŚP w ramach naszego sztabu.
Dla przykładu z loterii fantowej, aukcji, sprzedaży wyrobów kulinarnych uzyskaliśmy np.: DWD 418.63 zł, Biblioteka 639.58 zł, dzieci z Wapnicy - 883,95 zł, Związek Emerytów - 1.592,97 zł, za sprzedaż zupy - 133.00 zł, dzieci z Międzyzdrojów do puszek zebrały – 8.940,16 zł, uważam że to dużo pieniędzy które zebrały dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum, mając na uwadze warunki pogodowe. Do rozliczenia zostaje jeszcze waluta obca, która przesłaliśmy na adres fundacji.
Reasumując, jako sztab WOŚP działający przy MDK - wszystkim wolontariuszom, darczyńcom oraz prywatnym osobom, które zaangażowały się w WOŚP poprzez pomoc osobistą i udział w licytacji oraz Pani prezes i pracownikom BS w Międzyzdrojach za sprawną obsługę finansowa wielkie podziękowania za „dar serca” – bez Państwa udziału nie uzyskalibyśmy większej kwoty w porównaniu do 2009 roku, którą mogliśmy przekazać na konto WOŚP.
Za organizację i koordynację działań byli odpowiedzialni pracownicy Międzynarodowego Domu Kultury, którzy jak zwykle okazali się kompetentni, sprawni i dyspozycyjni, to bardzo dobra kadra, zawsze mogę liczyć na ich zaangażowanie osobiste w działalność społeczną na rzecz społeczności lokalnej i udział w akcjach charytatywnych, bez względu na czas, porę i godziny pracy. Każdemu pracodawcy życzę doboru takiej kadry, która jest do wszystkiego: prac fizycznych, obsługi merytorycznej i tematycznej ds. kultury i obsługi turystycznej, a nawet realizacji programów i występów artystycznych.
Za pomoc i dar serca – wielkie podziękowania.
Jadwiga Bober – dyrektor MDK

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski