Jesteś naszym 5209482 gościem

Aktualności:

Zmarł Leonard Pietraszak  2023-02-03

1 lutego 2023 r. zmarł w wieku 87 lat wybitny aktor Leonard Pietraszak.
Debiutował w teatrze, gdy był 23-letnim studentem Wydziału Aktorskiego PWSTiF w Łodzi.
Kamieniem milowym w jego karierze był natomiast serial "Czarne chmury". Widzowie kojarzą go też z rolą Karola Stelmacha, przyjaciela inż. Karwowskiego w słynnym "Czterdziestolatku".
Na ekranach kin zachwycał m.in. w filmach "Vabank", "Kingsajz", "Trójkącie Bermudzkim", "Karierze Nikodema Dyzmy" czy "Kronice wypadków miłosnych". W 2000 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski "w uznaniu wybitnych zasług dla kultury polskiej za osiągnięcia w pracy artystycznej", a w 2010 r. otrzymał Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
W 2002 roku podczas Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd Leonard Pietraszak odcisnął swoją dłoń na Alei Gwiazd.

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski