Jesteś naszym 5005209 gościem

Aktualności:

Podsumowanie Ferii Zimowych w MDK 13-24.02.2023  2023-02-28

Ferie zimowe w Międzyzdrojach dobiegły końca, pora zatem na podsumowanie wydarzeń dla dzieci i młodzieży jakie zorganizowano w Międzynarodowym Domu Kultury.
Zajęcia odbywały się codziennie w godzinach od 10:00 do 15:00 przez pierwszy i drugi tydzień ferii zimowych. Tegoroczna oferta Międzynarodowego Domu Kultury objęła szeroki zakres tematów i zajęć manualnych.
Uczestnicy ferii poznawali sekrety przyrody Wolińskiego Parku Narodowego badając ją, ucząc się rozpoznawać, a także obserwować ją pod mikroskopami. Dzieci i młodzież poprzez aktywną edukację poznawali świat fauny i flory lasu. Wszystko to odbywało się pod czujnym okiem Elżbiety Waliszewskiej – Lorent - kierownika Działu Edukacji WPN i jej pracowników.
Na feriach liznąć też można było wiedzy naukowej. Nasi najmłodsi dowiedzieli się czym jest, i jaka jest ważna Elektronika w naszym codziennym życiu, a także byli uczestnikami pierwszych warsztatów astronomicznych, w ramach Harcerskiego Laboratorium Przyszłości, które poprowadził phm. Tomasz Rychłowski z X Szczepu „Gniazdo” Związku Harcerstwa Polskiego. Rozmawiano na zajęciach o otaczającym nas wszechświecie. A poprzez 12 calowy teleskop Dobsona, który zakupiono dzięki Międzyzdrojskiemu Budżetowi Obywatelskiemu na rok 2023, planowane było obserwowanie procesów zachodzących na słońcu, ale z powodu złych warunków pogodowych, zostało przełożone na następny cykl spotkań z Astronomią.
Dzieci i młodzież skorzystali z gościnności Pani Katarzyny Gołos odwiedzając Planetarium w Międzyzdrojach. A to wszystko w związku z obchodzonym rokiem Mikołaja Kopernika. Także nasi feriowicze byli zwiedzić Gabinet Figur Woskowych, a w ramach czasu wolnego w KINO EVA oglądali film pt. „Asterix i Obelix: Imperium Smoka”. Dzięki uprzejmości firmy INTERSYSTEM Mirosław Pałczyński skorzystali z seansów Kino 7dmax.
Pomiędzy warsztatami dla chwili odpoczynku i relaksu odbywały się turnieje, zawody i tematyczne gry terenowe.
Hotel Aurora Family & SPA udostępnił uczestnikom ferii Kręgielnie. Podzieleni na graczy młodszych i starszych próbowali zbić na torach nie jednego STRIKE’A.
Podczas Turnieju Gier Komputerowych drużyna Pomidorków wygrała pojedynek z Boróweczkami rywalizując ze sobą w interaktywnej grze sportowej pt. „Kinect Sports”.
W Zimowym Turnieju Szachowym 1. miejsce zajął Bartosz Parzybut, na 2. znalazł się Jan Boczarowski, a na 3. miejscu uplasował się Piotr Hejnowski. W rozgrywkach tenisa stołowego mecze wygrali: Zosia Kopija, Michalina Wiśniewska i Jan Boczarowski. Wszystkim, którzy czynnie brali udział w naszych konkursach i turniejach również serdecznie gratulujemy!
O zajęcia z „Bezpieczeństwa na feriach zimowych” zadbali ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Międzyzdrojach oraz strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyzdrojach. Ratownicy WOPR pokazali uczestnikom podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. Każdy mógł spróbować swoich sił przy reanimacji poszkodowanego. Strażacy OSP zaprezentowali swój ekwipunek. Pozwolili naszym najmłodszym poćwiczyć na sprzęcie, sprawdzać pilarki, dmuchawy, rozwijać węże, a nawet lać wodę.
Codziennie Panie z Domu Wczasów Dziecięcych prowadziły warsztaty plastyczne i majsterkę. Dzieci w trakcie twórczej zabawy poznały różnorodne formy plastyczne. Kolorowały, lepiły i ozdabiały, a nawet wykonały figurki z papieru. Za skorzystanie z zajęć plastycznych dziękujemy Aleksandrze Głod , Karolinie Sobczak, Dorocie Kunie i Aleksandrze Romaniuk.
Karaoke i rytmikę dla uczestników ferii prowadziła Pani Inna Zholudeva. Każdy mógł się wykazać wokalnie, a na dużym ekranie wyćwiczyć ruch i rytm podczas transmisji multimedialnych.
Drugi tydzień ferii zimowych upłyną teatralnie, kulturalnie. Od poniedziałku do piątku odbyły się warsztaty aktorskie w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023. Prowadzone były w dwóch grupach: młodsza i starsza. Warsztaty poprowadził Kamil S. Mąka– aktor związany ze sceną musicalową od 10 lat. Z zamiłowania wizjoner, który w sposób bezsprzecznie lekki czerpie inspirację z miejsc, spotkań z ludźmi, gestów, dźwięków, a nawet znaków, by tworzyć kreacje do reklam, teledysków, filmów i sesji zdjęciowych. Poza kreowaniem, produkuje i reżyseruje.
Uczestnicy ferii ćwiczyli z Panem Kamilem ruch sceniczny, wchodzili w różne role, aby poznać i zrozumieć jak pracuje w swoim zawodzie aktor na scenie. Na zajęciach dzieci próbowały swoich sił w tańcu, ćwiczyły układy taneczne oraz swój głos. Uczyły się przełamywać tremę i strach.
Owocem całej pracy na koniec warsztatów aktorskich było stworzenie filmu z udziałem dzieci i młodzieży uczestniczących w feriach zimowych organizowanych przez Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach.
Wszystkie zajęcia były nieodpłatne.
Czas upłynął szybko na dobrej zabawie. Na feriach szerokie uśmiechy nie schodziły z dziecięcych twarzy. Międzynarodowy Dom Kultury pozdrawia wszystkich uczestników i raz jeszcze dziękuje za wspólną zabawę. Do zobaczenia za rok w kolejnych Feriach Zimowych dla dzieci i młodzieży z Gminy Międzyzdroje.

MDK w Międzyzdrojach

                    

Relacje z wydarzeń

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski