Jesteś naszym 5268929 gościem

Aktualności:

V PLENER MALARSTWA WSPÓŁCZESNEGO 8-18 września 2010  2010-09-06

„Międzyzdroje – inna przestrzeń miasta”


V PLENER MALARSTWA WSPÓŁCZESNEGO


POPLENEROWA WYSTAWA MALARSTWA

KONCERT BASIA STĘPNIAK WILK

Międzyzdroje 2010

Organizatorzy

 Gmina Międzyzdroje, Międzynarodowy Dom Kultury
 Open Gallery Szczecin

Opis działania

W dniach 08 do 18 września 2010 roku organizujemy w Międzyzdrojach piąty, jubileuszowy plener malarstwa współczesnego, na który zapraszamy kilkunastu artystów reprezentujących uznane polskie malarstwo współczesne. Plener zakończy Wystawa obrazów, które powstaną w Międzyzdrojach oraz koncert. Wernisaż i koncert zaplanowano na 18 września. W tym roku wystąpi znana m.in. z utworu „Bombonierka” Basia Stępniak Wilk wraz zespolem.

Tegoroczny plener malarski jest zaproszeniem do pokazania Międzyzdrojów poza budynkami. Chcemy postawić przed wyobraźnią artystów wyzwanie uchwycenia i ukazania na płótnie energii Miasta, która zawsze ukryta jest w przestrzeni „pomiędzy”. To głęboka metafizyka Miasta funkcjonująca gdzieś między plażami, placami, skwerami, zaułkami, pasażami, parkami i morzem. To energia miejsc, ale przede wszystkim ludzi, którzy ożywiają Miasto swoją codzienną krzątaniną, własnymi sprawami, okazjonalną aktywnością. Miasto jest w ciągłym ruchu, przepełnione jest relacjami, mnóstwo tam emocji, snute są różne opowieści a każda ma swój kontekst i zakończenie, zapętlają się przeszłość i przyszłość, teraźniejszości wystarcza na ułamek sekundy. To o czym mówimy jest tak bardzo ulotne, że tylko wrażliwość artystów jest w stanie schwytać obrazy tej nadrealnej rzeczywistości i przełożyć je na język sztuki zrozumiały dla nas wszystkich.

W tym roku zorganizowane zostaną także spotkania malarzy z mieszkańcami i turystami. Na zakończenie pleneru 18 września rozpocznie się wystawa prac poplenerowych. Ekspozycja będzie wystawiana w Międzyzdrojach w Międzynarodowym Domu Kultury oraz w Open Gallery w Szczecinie. Obrazy będą także eksponowane i promowane w ramach działań Agencji Open Mind Sztuka dla Biznesu.

Międzyzdroje na zakończenie pleneru otrzymają trzy wybrane obrazy, które pozostaną w Międzynarodowym Domu Kultury. Pozostawione prace wraz z obrazami z lat ubiegłych będą tworzyć kolekcję obrazów prezentujących wakacyjny kurort Międzyzdroje i być atrakcją dla turystów. Wydarzenie jest nagłaśniane przez regionalne media, a sama wystawa cieszy się zainteresowaniem mieszkańców i turystów.

W tym roku z okazji pięciolecia międzyzdrojskiego pleneru organizujemy w sierpniu wystawę obrazów z lat poprzednich oraz zgromadzoną przez MDK małą kolekcję obrazów poplenerowych - pod hasłem „ Nasze plenery w Międzyzdrojach”

Lista uczestników

Wiorika Zagórowska
Maciej Dobosz
Iwo Birkenmajer
Czesław Romanowski
Małgorzata Kadelska
Ryszard Miłek
Mira Skoczek Wojnicka
Halina Nowicka
Tomasz Klimczyk
Michał Cander

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski