Jesteś naszym 5008950 gościem

Aktualności:

Spotkania z muzyką w Międzynarodowym Domu Kultury  2012-10-24

„ Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów” – mawiał Pitagoras.

Obcowanie z muzyką od najmłodszych lat jest doskonałym sposobem na wszechstronny rozwój dziecka. Muzyka wyostrza wrażliwość emocjonalną, rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację i uwagę. Właśnie z myślą o najmłodszych powstał cykl koncertów muzycznych „ Zaczarowany Fortepian”. Tym razem na koncert zaprosiliśmy grupę „ Rybacy” z Miejskiego Przedszkola Nr 1 „Morskie Skarby” w Międzyzdrojach. Po wejściu na scenę mali słuchacze byli bardzo zaintrygowani budową koncertowego fortepianu. Jest w nim tyle ciekawych rzeczy: struny, młoteczki, klawisze, tłumiki, żeliwna rama, która wytrzymuje napięcie strun ponad 20 ton! Podczas koncertu dzieci wysłuchali dzieł takich kompozytorów jak S. Prokofiew, C. Debussy, P. Czajkowski. Utwory te zostały skomponowane dla dzieci i każdy ze słuchaczy z pewnością wyniósł z koncertu swoje osobiste wrażenia. Dowodem tego są piękne prace plastyczne, które dzieci wykonały po koncercie. Wkrótce dzieła małych artystów będzie można obejrzeć w Międzynarodowym Domu Kultury.

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski