Jesteś naszym 4928490 gościem

Wyrób Kabaretopodobny

Kilka słów o nas  2013-01-16

Grupa teatralno -kabaretowa istniejąca od 2004 roku w Międzyzdrojach,bazująca na talencie i energii młodzieży miejscowego gimnazjum ;-) Skład zmienny średnio co 3 lata,ale niezmiennie szalony i kreatywny. Uznanie miejscowej publiczności,ale tez i nagrody za sukcesy w Szczecinie (Szkolna Giełda Turystyczna- 3 miejsce w finale ogólnopolskim 2006 rok, Szkolna Giełda Turystyczna -1 miejsce w eliminacjach 2007 rok,Przegląd Małych Form Teatralnych-3 miejsce w województwie 2006 rok) i Warszawie (finał Młodzieżowego Ogólnopolskiego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych Warszawa 2011).Z tupetem odważyliśmy się w 2005 roku porywalizować ze studentami i wystartowaliśmy w eliminacjach PAKI (zaproszeni na występ w poznańskim klubie O.B.O.R.A).Rok 2012 zaczęliśmy od wystawienia " Otwartych drzwi szkoły" z okazji WOŚP, potem był występ na II Ogólnopolskim Forum Przewodników PTTK z " O aferze przy Amberze" w hotelu Slavia, w maju- " Bycie fit to nie mit" w MDK z okazji II Ogólnopolskiego Festiwaul Profilaktycznego Międzyzdroje 2012 .W czerwcu wzięliśmy udział w imprezie z okazji Dnia Dziecka " O aferze przy Amberze" ( amfiteatr) a 29 czerwca trzy dziewczyny pożegnały się z gimnazjum skeczem " Usłajada".

Ex-kabareciarze : Joanna Nowak,Łucja Łukaszewicz,Katarzyna Rupniewska,Dawid Dreweński, Bogna Mamińska,Monika Furman,Aleksandra Jasiewicz,Katarzyna Klucha, Magdalena Leśniewska, Kamila Balewska,Bruno Buczek ,Magdalena Janik ,Filip Wilkowiecki,Alicja Stefanowicz,Kamil Wojtyla,Marcin Potrzebny,Marta Małkińska,Daria Skrzypińska,Marta Frąckowiak,Agnieszka Kowalewska,Piotr Martynowski, Krzysztof Stolarczuk,Sebastian Cor,Grzegorz Małolepszy,Filip Szyszkowski,Aleksandra Jachimek,Klaudia Wojtyś,Aleksandra Baryga,Jolanta Kantyńska,Alicja Dubako,Aldona Zygan,Sandra Karpińska,Patryk Domański,Aleksander Szczotka........

Wiele osób pomagało lub decydowało się incydentalnie na występ (Darek Kozłowski,Patryk Rychter,Marcin Ziajkowski,Paweł Rydzewski,Aleksander Gałda,Patryk Kober,Kacper Budzyński,Dawid Muryn,Paweł Bryk,Paweł Guz,Rafał Konicki,Piotr Nyrkowski,Maciej Frąckowiak,Natalia Świdurska,Sara Agacińska,Ola Solarska, Ola Kaszubowska, Magda Mędra,Anna Hołyńska,Agata Jeziorna,Sandra Banaszak,Anna Hołyńska,Marcin Kolesiński,Jędrzej Szerszeń,Maxymilian Witek).
Dziękuję Wam wszystkim!!!!!!<3

Mam nadzieję,że nikogo nie pominęłam ;) Wiele osób przewinęło się przez kabaretowe szeregi,nabrało dystansu do siebie,próbowało przezwyciężyć stres publicznego wystepu i bycia ocenianym. Były łzy szczęścia (sukcesy,owacje na stojąco) i rozczarowania (dyskwalifikacja w finale Giełdy 2007 za przekroczenie limitu czasu- nie z naszej winy! ). Szkoła życia! Były kłótnie wewnętrzne ( nagromadzenie takich "charakterków" w jednej czaso-przestrzeni grozi zadymą) ;-) i ugruntowywane przyjaźnie. Były wyjścia i trzaskania drzwiami -jako sprzeciw wobec decyzji SZEFA, były ochrzany za nieusprawiedliwione nieobecności,pretensje do mnie o niewłaścwy rozdział ról głównych :-),ale najwięcej było śmiechu, "burzy mózgów" w celu uatrakcyjnienia występu i dobrej zabawy. I dlatego działamy dalej,mimo wszystko ;-) Zwłaszcza,że jest zatrzęsienie chętnych!!!!! To dla mnie dowód,że kabaret jest już żywą legendą tego miasta i bardzo preferowaną przez młodzież forma spędzania czasu wolnego.

Skład w roku szkolnym 2011/2012 : Anna Kolesińska,Olga Bagrowska,Sandra Czyż,Justyna Sidoruk. Anię już pożegnaliśmy a 2 października do Olgi, Sandry i Justyny dołączyli : Olimpia Kastrau, Milena Kuryłowicz,Alicja Kraszczyńska i Julia Mularczuk ( + na okres próbny : Robert Nawe ).

Kabaret pracuje tylko i wyłącznie w oparciu o własne teksty!
Opiekun - Dorota Sielewicz

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004-2023 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski