Jesteś naszym 5522019 gościem

Aktualności:

KONCERT """"""""TANGO VABANK"""""""" Anna Dereszowska & Gang Tango 2.06.2023 r.  2023-04-11

Artyści zapraszają Państwa w zmysłową, pełną namiętności i pasji podróż, opowiedzianą najpiękniejszymi tangami świata - TANGO SHOW.
W zmysłowym tangu, spotkają się tej nocy niezwykła kobieta - Anna Dereszowska - śpiew oraz światowej klasy zespół - Gang Tango.
W taktowym rytmie milongi poprowadzą nas mistrzowie: Anna Iberszer oraz Piotr Woźniak /pokaz tanga/.


Bilety do nabycia:
w kasie MDK
oraz
Biletyna:
https://biletyna.pl/koncert/Anna-Dereszowska-Gang-Tango
cena biletów: 120 zł brutto


Data:
2 CZERWCA 2023 / godz. 19:00
Miejsce:
Międzynarodowy Dom Kultury / Międzyzdroje



OBSADA:
Anna Dereszowska - śpiew
Anna Iberszer i Piotr Woźniak - mistrzowie tanga /show/
oraz
Gang Tango:
Grzegorz Lalek - skrzypce
Piotr Kopietz - bandoneon
Mirosław Feldgebel - fortepian
Sebastian Wypych - kontrabas, kierownictwo


Specyficzny styl kompozytorski tzw. tango nuevo, był w dużej mierze wykreowany przez samego mistrza tego gatunku - Astora Piazzollę w którym wiodącą - koncertującą rolę grały wirtuozowsko potraktowane bandoneon i skrzypce, a fortepian i kontrabas podkreślały charakterystyczną, tangową rytmikę, czyniącą - obok nostalgicznego brzmienia bandoneonu – utwory tangowe tak dobrze rozpoznawalnymi. Potężny ładunek emocjonalny, oryginalna harmonia i rytm tej muzyki a także jej wyrafinowanie wpływają zapewne na jej niespotykaną popularność, choć przed wykonawcami stawiają wysokie wymagania.
Program koncertu, to najsłynniejsze tanga polskie Szpilmana, Petersburskiego, Mullera oraz tanga świata Piazzolli, Gade, Gardela i wielu innych.Wszystkie utwory w nowych i niezwykle żywiołowych interpretacjach GANG TANGO.Wykonawcy, to uznani wirtuozi i znawcy tanga koncertujący na całym świecie.


PROGRAM :
Libertango / Astor Piazzolla
Por Una Cabeza / Carlos Gardel
To ostatnia niedziela / Jerzy Petersburski
Jalousie / Jacob Gade
Pójdę na stare miasto / Władysław Szpilman
Tango Vabank / Henryk Kuźniak
Straciłam serce Twe / Władysław Szpilman
Już nigdy / Jerzy Petersburski
La Cumparsita / Gerardo Matos Rodriguez
Odrobinę szczęścia w miłości / Jerzy Petersburski
Oblivion / Astor Piazzolla
W małym kinie / Władysław Szpilman
Decarissimo / Astor Piazzolla
Adios Nonino / Astor Piazzolla
Tango Milonga / Jerzy Petersburski
Escualo / Astor Piazzolla
Maria de Buenos Aires / Astor Piazzolla

Czas trwania koncertu - ok. 2 godz.





GANG TANGO
Światowej klasy zespół tangowy założony w 2015 roku przez kontrabasistę Sebastiana Wypycha. To jeden z niewielu zespołów tangowych nawiązujący stylem gry do dawniej istniejących w Argentynie "Orquesta Tipica’ oraz czerpiący inspiracje bezpośrednio z oryginalnego zespołu Astora Piazzolli – Quinteto Tango Nuevo, ale także nawiązujący stylistycznie do zespołów tangowych przedwojennej Warszawy. Na program GANG TANGO składa się przede wszystkim twórczość Astora Piazzolli, ale także tanga okresu międzywojennego Henryka Warsa, Władysława Szpilmana, Jerzego Petersburskiego i innych wybitnych kompozytorów tego gatunku – Carlosa Gardela, Gerardo Matosa Rodrigueza, czy Jacoba Gade.
Kompilacja tang polskich i argentyńskich w repertuarze zespołu, nawiązuje do kolebki i wzoru stylu, czyli tanga argentyńskiego, ale także odnosi się i pielęgnuje ogromny dorobek twórczości tangowej kompozytorów polskich okresu międzywojennego. Pisywali je zarówno autorzy muzyki lekkiej, jak i kompozytorzy muzyki poważnej. Mówi się o około 3500 tang polskich z tego okresu, pisywanych często przez kompozytorów polskich żydowskiego pochodzenia.
Jeden z najwybitniejszych poetów tanga – Enrique Santos Discépolo nazwał tango smutną myślą, którą się tańczy, dlatego GANG TANGO współpracuje z najwybitniejszymi mistrzami, tancerzami tanga oraz czołowymi solistami światowej sceny muzycznej; wokalistką - Yasmin Levy, śpiewaczką – Susanna Moncayo, skrzypkiem – Robym Lakatosem, a także polskimi gwiazdami; KAYAH, Anią Karwan, Lalą Czaplicką, Kasią Cerekwicką, Stanisławem Soyką, czy Kubą Badachem.
Artyści Gang Tango występują na największych festiwalach tanga w Polsce i za granicą oraz na najwiekszych i najbardziej prestiżowych scenach świata.




ANNA DERESZOWSKA
Anna Dereszowska jest polską aktorką. Urodziła się 7 stycznia 1981 roku w Mikołowie.W 2003 ukończyła studia na Akademii Teatralnej w Warszawie. W roku ukończenia studiów rozpoczęła współpracę z Teatrem Dramatycznym, a następnie ze Studiem Buffo i Teatrem Syrena. Pierwszy raz na deskach teatralnych wystąpiła natomiast już rok wcześniej, występując w spektaklu Rewizor w reż. Andrzeja Domalika. Na ekranie zadebiutowała natomiast w 1997 roku, grając epizodyczną rolę w serialu Klan. Pod koniec studiów otrzymała angaż do serialu Złotopolscy. W kolejnych latach pojawiała się w coraz większej liczbie produkcji telewizyjnych. Można ją było oglądać, między innymi, w: Graczykowie, czyli Buła i spóła, Samo życie, Lokatorzy, Sfora, Pensjonat pod różą i Boża podszewka II. Na dużym ekranie zadebiutowała w 2003 roku w filmie Zróbmy sobie wnuka, a dwa lata później została aktorką dubbingową. Dzięki charakterystycznemu głosowi kobieta zaczęła otrzymywać wiele ofert współpracy właśnie w tym gatunku. Do tej pory użyczyła swojego głosu w kilkudziesięciu produkcjach filmowych oraz jest lektorką e-booków. 2007 rok był dla aktorki bardzo pracowity - zagrała aż w czterech filmach i serialach - w Świadku koronnym, Testosteronie, Tajemnicy twierdzy szyfrów oraz Odwróconych. Największą popularność w tym czasie przyniosła jej rola w komedii Lejdis, za rolę w której otrzymała swoją pierwszą nominację do nagrody Złota Kaczka w kategorii „Najlepsza aktorka”. Dereszowską najczęściej można był zobaczyć na ekranach telewizorów. Najbardziej znane seriale z jej udziałem to: M jak Miłość, Klub szalonych dziewic, Na dobre i na złe, Prawo Agaty, Przyjaciółki iBarwy szczęścia. Kariera serialowa nie ograniczyła jej działalności filmowej. Aktorka bardzo często zapraszana jest to współpracy zarówno przy komediach, jak i dramatach. Produkcje z jej udziałem często okazują się kinowymi hitami. Dereszowska wystąpiła w:takich filmach jak: Dzień dobry, kocham Cię!, Słaba płeć?, Anatomia zła, Kobiety bez wstydu, Porady na zdrady. Zagrała też u Patryka Vegi w filmie Pitbull. Niebezpieczne kobiety. W 2020 roku zagrała aż w trzech serialach: Mama Komisarz, Echo serca i Tajemnica zawodowa. Aktorka może się pochwalić umiejętnościami wokalnymi. W 2010 roku zwyciężyła na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze, natomiast rok później wydała debiutancką płytę zatytułowaną Już nie zapomnisz mnie. Trzy lata później ukazał się jej drugi album –Tango va banque – tanga filmowe. Anna jest jest chętnie zapraszaną gwiazdą do różnego rodzaju programów telewizyjnych. Brała udział w programach Ranking gwiazd, Mali giganci, Twoja twarz brzmi znajomo. W 2019 roku uczestniczyła w programieStarsza pani musi fiknąć. Kilkakrotnie była też zapraszana do show Kuby Wojewódzkiego.


Linki
Tango Vabank
https://youtube.com/watch?v=mRIVLV3zdhc&feature=shares

Gang Tango trailer:
https://youtube.com/watch?v=mhmi9qxsX98&feature=shares

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski